AFRISO Sp. z o.o.

Obrotowe zawory mieszające ARV ProClick i siłowniki elektryczne ARM ProClick

Kandydat do nagrody w kategorii
Produkt Roku

AFRISO Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej Grupy AFRISO specjalizującej się w produkcji armatury zabezpieczającej i regulacyjnej oraz przyrządów sygnalizujących i pomiarowych. 

Produkt Roku - Obrotowe zawory mieszające ARV ProClick i siłowniki elektryczne ARM ProClick

Innowacyjny system ProClick.

 • Łatwy i szybki montaż bez użycia narzędzi.
 • Dzięki systemowi ProClick montaż siłownika elektrycznego ARM ProClick na obrotowym zaworze mieszającym ARV ProClick sprowadza się do dwóch prostych kroków:
  1. Zdjęcia pokrętła z zaworu ARV ProClick.
  2. Nałożenia (zakliknięcia) na zawór siłownika ARM ProClick.
  A to wszystko bez dodatkowych elementów oraz użycia narzędzi. Tak po prostu!
  Pokrętło i niebieski pierścień ograniczający, zamontowane są na zaworze na zatrzask. Pod pokrętłem zawsze znajduje się przykręcony adapter do siłowników elektrycznych ARM ProClick. Siłownik montujemy poprzez nasunięcie go na zawór z adapterem w dogodnej dla nas pozycji. Zsunięcie siłownika z zaworu możliwe jest po naciśnięciu i przytrzymaniu przycisku zwalniającego mechanizm blokujący. 
 • Dzięki innowacyjnemu systemowi ProClick Instalator oszczędza czas podczas montażu. Dodatkowo produkt posiada inne korzyści, które ułatwiają pracę Instalatora, a są to:

  * kompaktowe wymiary korpusu,

  * wygodne i duże pokrętło,

  * dwustronna skala,

  * ośmiokątne powierzchnie pod klucz hydrauliczny,

  * pokrętło montowane na zatrzask,

  * kabel z odpinaną wtyczką.

 • Głównym odbiorcą produktu są Instalatorzy. Wybór obrotowych zaworów mieszających ARV ProClick i siłowników elektrycznych ARM ProClick marki AFRISO oznacza łatwy i szybki montaż bez użycia narzędzi.

 • Montaż na nowym zaworze ARV ProClick odbywa się w dwóch krokach, bez użycia narzędzi oraz dodatkowych elementów łączących: wystarczy zdjąć pokrętło z zaworu ARV ProClick i nałożyć na niego siłownik ARM ProClick.

Oddaj na nas swój głos, ponieważ obrotowe zawory mieszające ARV ProClick i siłowniki elektryczne ARM ProClick gwarantują łatwy i szybki montaż bez użycia narzędzi, dzięki czemu ułatwiają pracę Instalatora.

System ProClick jest innowacyjnym rozwiązaniem na polskim rynku, które przyspiesza montaż siłownika na zaworze. 

AFRISO Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej Grupy AFRISO, istniejącej na rynku europejskim od ponad 150 lat. Firmę AFRISO założył Adalbert Fritz w 1869 roku w Turyngii. Nazwa firmy stanowi skrót sformułowania Adalbert FRItz & SOhn.

Dziś Grupa AFRISO, wciąż należąca do rodziny Fritzów i zarządzana przez jej czwarte pokolenie, jest producentem armatury zabezpieczającej i regulacyjnej oraz przyrządów sygnalizujących i pomiarowych. 

W Polsce produkty marki AFRISO zaczęły się pojawiać zaraz po roku 1990.

Dynamiczny wzrost sprzedaży sprawił, że w 1997 roku powstała w Gliwicach firma AFRISO-Euro-Dynamika. W roku 2007 nazwa firmy została zmieniona na AFRISO Sp. z o.o. i pod tą nazwą funkcjonuje do dziś.