AFRISO Sp. z o.o.

Obrotowe zawory mieszające ARV ProClick i siłowniki elektryczne ARM ProClick

Kandydat do nagrody w kategorii
Produkt Roku

AFRISO Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej Grupy AFRISO specjalizującej się w produkcji armatury zabezpieczającej i regulacyjnej oraz przyrządów sygnalizujących i pomiarowych. 

Produkt Roku - Obrotowe zawory mieszające ARV ProClick i siłowniki elektryczne ARM ProClick

Innowacyjny system ProClick.

 • Łatwy i szybki montaż bez użycia narzędzi.
 • Dzięki systemowi ProClick montaż siłownika elektrycznego ARM ProClick na obrotowym zaworze mieszającym ARV ProClick sprowadza się do dwóch prostych kroków:
  1. Zdjęcia pokrętła z zaworu ARV ProClick.
  2. Nałożenia (zakliknięcia) na zawór siłownika ARM ProClick.
  A to wszystko bez dodatkowych elementów oraz użycia narzędzi. Tak po prostu!
  Pokrętło i niebieski pierścień ograniczający, zamontowane są na zaworze na zatrzask. Pod pokrętłem zawsze znajduje się przykręcony adapter do siłowników elektrycznych ARM ProClick. Siłownik montujemy poprzez nasunięcie go na zawór z adapterem w dogodnej dla nas pozycji. Zsunięcie siłownika z zaworu możliwe jest po naciśnięciu i przytrzymaniu przycisku zwalniającego mechanizm blokujący. 
 • Dzięki innowacyjnemu systemowi ProClick Instalator oszczędza czas podczas montażu. Dodatkowo produkt posiada inne korzyści, które ułatwiają pracę Instalatora, a są to:

  * kompaktowe wymiary korpusu,

  * wygodne i duże pokrętło,

  * dwustronna skala,

  * ośmiokątne powierzchnie pod klucz hydrauliczny,

  * pokrętło montowane na zatrzask,

  * kabel z odpinaną wtyczką.

 • Głównym odbiorcą produktu są Instalatorzy. Wybór obrotowych zaworów mieszających ARV ProClick i siłowników elektrycznych ARM ProClick marki AFRISO oznacza łatwy i szybki montaż bez użycia narzędzi.

 • Montaż na nowym zaworze ARV ProClick odbywa się w dwóch krokach, bez użycia narzędzi oraz dodatkowych elementów łączących: wystarczy zdjąć pokrętło z zaworu ARV ProClick i nałożyć na niego siłownik ARM ProClick.

Oddaj na nas swój głos, ponieważ obrotowe zawory mieszające ARV ProClick i siłowniki elektryczne ARM ProClick gwarantują łatwy i szybki montaż bez użycia narzędzi, dzięki czemu ułatwiają pracę Instalatora.

System ProClick jest innowacyjnym rozwiązaniem na polskim rynku, które przyspiesza montaż siłownika na zaworze. 

PPPI: Korzenie firmy AFRISO znajdują się w Niemczech, zatem tytułem wstępu poprosimy o kilka słów wprowadzających w historię firmy?

AFRISO: Wszystko zaczęło się w 1869 roku, gdy Adalbert Fritz założył niewielki warsztat w Turyngii, w środkowych Niemczech. Gdy syn Adalberta, Franz dołączył do biznesu, firma otrzymała nazwę Adalbert Fritz & Sohn. Skrót tego sformułowania, używany w komunikacji telegraficznej, brzmiał „AFRISO” i stopniowo uzyskał rangę oficjalnej nazwy przedsiębiorstwa.

 

PPPI: W tym roku AFRISO obchodzi piękny jubileusz  – 150 lat intensywnej i konsekwentnej pracy, pokonywania wyzwań i kryzysów, ale przede wszystkim tworzenia innowacyjnych i skutecznych  rozwiązań dla rynku instalacyjnego sprawiło, że stali się Państwo jedną z najwyżej ocenianych i polecanych marek w branży. W czym tkwi źródło sukcesu?

AFRISO: Dla załogi AFRISO przeszłość nie jest zamkniętym rozdziałem, lecz impulsem do ciągłej adaptacji i zmian na lepsze, zgodnie z wymaganiami rynku. Po 150 latach można stwierdzić, że właściciele, menedżerowie i pracownicy przedsiębiorstwa trafnie odczytują wciąż zmieniające się potrzeby klientów oraz skutecznie reagują na pojawiające się wyzwania. 


PPPI: Jak wygląda Państwa współpraca z instalatorami? W jaki sposób zaspokajane są oczekiwania profesjonalistów z branży instalacyjnej na poziomie partnerstwa z AFRISO?

AFRISO: Naszą siłą i największą wartością są ludzie – zarówno nasi pracownicy, instalatorzy jak i profesjonalni partnerzy biznesowi, którym zapewniamy obsługę i wsparcie na najwyższym możliwym poziomie. Jesteśmy przekonani, że warunkiem skutecznego działania jest przystępowanie do niego z pełnym zaangażowaniem. Dokładamy wszelkich starań, by nasze produkty i informacja o nich, a także nasi zaangażowani pracownicy byli dostępni dla naszych partnerów zawsze, gdy zachodzi taka potrzeba.

 

PPPI: Słuchanie i odpowiadanie na potrzeby rynku pociąga za sobą kreowanie nowoczesnych, dotychczas niespotykanych rozwiązań… jak w przypadku obrotowych zaworów ARV ProClick i siłowników elektrycznych ARM ProClick nominowanych w plebiscycie PPPI w kategorii Produkt Roku. Czym zatem charakteryzuje się to innowacyjne rozwiązanie? 

AFRISO: Innowacyjny system ProClick to łatwy i szybki montaż siłownika na zaworze bez użycia narzędzi. Dzięki systemowi ProClick montaż siłownika elektrycznego ARM ProClick na obrotowym zaworze mieszającym ARV ProClick sprowadza się do dwóch prostych kroków:

1. Zdjęcia pokrętła z zaworu ARV ProClick.

2. Nałożenia (zakliknięcia) na zawór siłownika ARM ProClick.

A to wszystko bez dodatkowych elementów oraz użycia narzędzi. Tak po prostu!

PPPI: Gdyby wskazać jego największe pozytywy to należałoby wymienić…?

AFRISO: Projektując nową generację obrotowych zaworów mieszających ARV ProClick i siłowników ARM ProClick postawiliśmy sobie za cel w jak największym stopniu odpowiedzieć na pojawiające się sugestie naszych klientów. Tworząc nową wersję skupiliśmy się na rozwiązaniu problemów z działaniem oraz montażem jakie napotykają ich użytkownicy i instalatorzy. Do wyróżników poprzedniej generacji dołożyliśmy kolejne przewagi, o których w skrócie poniżej.

Konstrukcja wewnętrzna nowych zaworów 3-drogowych ARVProClick została ulepszona, aby zyskać mniejszy przeciek wewnętrzny. Z kolei doskonałe elementy wewnętrzne siłownika pozostały na najwyższym poziomie. Dużo zmieniło się jednak z zewnątrz. Nowe zawory ARV ProClick oraz siłowniki ARM ProClick są mniejsze od poprzedniej generacji, dzięki czemu oszczędzamy miejsce na instalacji. Zawory zyskały nowe powierzchnie do złapania kluczem hydraulicznym, w formie ośmiokąta co ułatwia ich montaż.
Dodatkowo gamę zaworów 3-drogowych poszerzyliśmy o rozmiar DN15, a zawory 4-drogowe o DN20. Dzięki temu proponujemy Państwu rozwiązania do większej ilości zastosowań.
Nowe siłowniki ARM ProClick zyskały przełącznik trybu pracy w formie przycisku, odpinaną wtyczkę z przewodem elektrycznym oraz większe diody.
Pokrętła w nowych zaworach ARV ProClick oraz siłownikach ARM ProClick posiadają dwustronną skalę i są montowane na klik. Co prowadzi nas do największej przewagi nowej generacji zaworów ARV ProClick i siłowników ARM ProClick – systemu ProClick!

Dzięki systemowi ProClick montaż nowego siłownika na nowym zaworze ARV ProClick sprowadza się do dwóch prostych kroków – zdjęcia pokrętła z zaworu i nałożenia na niego siłownika ARM ProClick. Bez żadnych dodatkowych elementów i użycia narzędzi. Po prostu!


PPPI: Na co należy zwrócić uwagę przy montażu zaworów ProClik?

AFRISO: Właściwe dzięki systemowy ProClick montaż jest tak prosty, że ciężko jest zamontować go nieprawidłowo. Myślę, że warto jednak zwrócić uwagę na kompatybilność produktów ProClick. W ofercie mamy dostępne zestawy montażowe siłowników ARM ProClick (adaptery), niezbędne w przypadku montażu na zaworach mieszających innych producentów lub na zaworach ARV poprzedniej generacji. Więcej informacji dostępne na www.afriso.pl.

PPPI: Jak wygląda dystrybucja tego produktu?

AFRISO: AFRISO współpracuje z większością hurtowni na terenie całego kraju.  Z doświadczenia wiem, że tak popularne i potrzebne na co dzień produkty jak zawory mieszające ARV ProClick oraz siłowniki elektryczne ARM ProClick dostępne są w większości punktów handlowych „od ręki”.

W razie pytań nasi przedstawiciele udzielą szczegółowych informacji w kwestii dostępności oraz zamówień na produkty. Zapraszamy na www.afriso.pl po więcej informacji.

Dziękujemy za rozmowę. 

AFRISO Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej Grupy AFRISO, istniejącej na rynku europejskim od ponad 150 lat. Firmę AFRISO założył Adalbert Fritz w 1869 roku w Turyngii. Nazwa firmy stanowi skrót sformułowania Adalbert FRItz & SOhn.

Dziś Grupa AFRISO, wciąż należąca do rodziny Fritzów i zarządzana przez jej czwarte pokolenie, jest producentem armatury zabezpieczającej i regulacyjnej oraz przyrządów sygnalizujących i pomiarowych. 

W Polsce produkty marki AFRISO zaczęły się pojawiać zaraz po roku 1990.

Dynamiczny wzrost sprzedaży sprawił, że w 1997 roku powstała w Gliwicach firma AFRISO-Euro-Dynamika. W roku 2007 nazwa firmy została zmieniona na AFRISO Sp. z o.o. i pod tą nazwą funkcjonuje do dziś.