Spiroflex Sp. z o.o.

AQUA STEEL

Kandydat do nagrody w kategorii
Debiut Roku

Firma Spiroflex Sp. z o.o. jest wiodącym producentem kompleksowych systemów odprowadzania spalin ze stali nierdzewnych, systemów wentylacyjnych oraz prysznicowych odwodnień liniowych. 

Debiut Roku - AQUA STEEL

Jako wieloletni producent wytwarzający najwyższej jakości wyroby ze stali nierdzewnych Spiroflex wprowadza do oferty odwodnienia AQUA STEEL wykonane w 99 % ze stali nierdzewnej, spełniające wysokie standardy oraz stylowe wzornictwo. Poszczególne komponenty zostały wykonane tak aby, zachowanie czystości przychodziło z łatwością, a obsługa odwodnienia była przyjemna i nie sprawiała żadnych kłopotów. Wszystkie elementy odwodnienia łącznie z syfonem zostały wykonane ze stali nierdzewnych, gwarantując wieloletnią satysfakcję z użytkowania.

Odwodnienie AQUA STEEL skierowane jest do osób ceniących sobie precyzję i profesjonalizm. Szereg zalet wpływa na satysfakcję z użytkowania, a jego nieprzeciętny charakter sprawi, że idealnie wkomponuje się w każdą łazienkę, zarówno w nowoczesnym stylu, jak i przy renowacji już istniejących. 


Co zyskuje użytkownik?
• Niepowtarzalny charakter łazienki, dzięki smukłej i eleganckiej budowie ze stali szlachetnej
• Możliwość swobodnego wyboru pomiędzy rusztem szlifowanym lub polerowanym o nowoczesnym i niepowtarzalnym wzorze z możliwością obrócenia i wklejenia glazury do każdego z nich
• Spokój i zadowolenie, dzięki wykonaniu całego odwodnienia z trwałej stali nierdzewnej łącznie z syfonem
• Komfort użytkowania, na który wpływa wyjmowany syfon ułatwiający czyszczenie i pełny dostęp do zasyfonowania oraz rury kanalizacyjnej
• Ochronę przed nadmiernym zabrudzeniem syfonu dzięki wyjmowanej kratce wyłapującej większe nieczystości
• Sprawne odprowadzanie wody na poziomie 36 l/min, dzięki innowacyjnej budowie oraz podłączeniu fi 50 mm bez redukcji
• Wtórny odpływ wody, który chroni podłoże brodzika przez zawilgoceniem
• Szerokie zastosowanie dzięki niskiej zabudowie już od 68 mm ułatwiając montaż w miejscach o ograniczonej przestrzeni.

Parametry:
• Podłączenie do rury kanalizacyjnej fi 50 mm bez redukcji.
• Minimalna wysokość zabudowy – 68 mm
• Szerokość odwodnienia 60 mm
• Długość odwodnienia: 500, 600, 700, 800, 900, 1000 mm
• Materiały użyte do budowy:
• Korytko – stal nierdzewna 1,2 mm
• Ramka – stal nierdzewna 3,0 mm
• Ruszt – stal nierdzewna 1,0 mm
• Syfon – stal nierdzewna – 1,0 mm
• 4 regulowane stopy w zestawie
• Wyjmowany syfon
• Ruszt zawieszony nad dnem korytka usprawniający odprowadzenie wody
• Każdy ruszt ma możliwość odwrócenia i wklejenia płytki
• Wtórne odprowadzenie wody umożliwiające odprowadzenie wilgoci z przestrzeni pomiędzy płytką a hydroizolacją

Odwodnienie po raz pierwszy zostało zaprezentowane podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich 2018, a w sprzedaży pojawiło się od sierpnia 2018.

AQUA STEEL wykonane jest w 99% ze stali nierdzewnej, która w całości podlega recyklingowi. Ponadto odwodnienie posiada wyjmowany syfon, dzięki czemu można swobodnie go wyczyścić bez konieczności używania środków chemicznych szkodzących środowisku.

Do produkcji odwodnienia AQUA STEEL firma włożyła dużo pracy i zaangażowania, dopracowując każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, dzięki czemu udało się stworzyć niepowtarzalny produkt przyciągający uwagę nawet najbardziej wymagających klientów.

AQUA STEEL to nie tylko odwodnienie prysznicowe to element dekoracyjny, który nada charakteru każdej łazience. Stal nierdzewna stanowi 99% wykorzystanych materiałów a 1% to pasja, która tchnęła życie w ten idealny produkt.

PPPI: Gdybyśmy chcieli bliżej poznać firmę Spiroflex, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? W czym Państwo się specjalizujecie?

Spiroflex: Firma Spiroflex powstała w 1994 roku na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu i posiada w 100% polski kapitał. Od 25 lat jesteśmy w czołówce producentów systemów kominowych i wentylacyjnych na rynku polskim. Ciągle rozwijając swój potencjał poszerzamy zakres swojej działalności z wykorzystaniem innowacyjnego parku maszynowego o nowe rynki takie jak branża sanitarna, czego owocem jest wdrożenie w 2018 roku prysznicowych odwodnień liniowych. Rozwijamy również naszą działalność o świadczenie usług w takich branżach jak przemysł lotniczy, motoryzacyjny oraz kolejowy. Wieloletnie doświadczenie związane z obróbką stali nierdzewnych oraz grupa wykwalifikowanych specjalistów pełnych pasji i zaangażowania, pozwoliła nam stworzyć wyjątkowe produkty budujące zaufanie klientów.

PPPI: Oferta firmy jest bardzo szeroka. Które produkty czy innowacyjne rozwiązania są dla Państwa  szczególnym powodem do dumy?

Spiroflex: Nie da się ukryć, że branża systemów kominowych ma dla nas największe znaczenie. Od niej zaczeliśmy i to właśnie kominy pozwoliły nam zaistnieć na polskim rynku instalacji grzewczych i wentylacyjnych. Jednak od niedawna staramy się zaistnieć również w branży sanitarnej. Biorąc pod uwagę nasze ogromne doświadczenie w obróbce metali nierdzewnych postawiliśmy na najwyższą jakość naszych odwodnień łazienkowych i precyzje wykonania. Jest to produkt, którym na pewno możemy się poszczycić, nasi inżynierowie postarali się, żeby było to coś wyjątkowego, o czym może świadczyć zgłoszenie odwodnieniń do Urzędu Patentowego RP, jako wynalazku oraz wzorów przemysłowych. Odwodnienia to niewątpliwie nasz powód do dumy, jednak to nie koniec niespodzianek jakie szykuje nasza firma. W tym roku będzie o nas głośno nie tylko w branży sanitarnej, ale również i wentylacyjnej. Zaczynamy produkcje rekuperatorów o bardzo wysokiej wydajności i niskiej emisji hałasu, które z pewnością podbiją polski rynek. 

PPPI: W plebiscycie PPPI w kategorii Debiut Roku zgłosili Państwo odwodnienie AQUA STEEL. Co to za produkt –z jakich elementów jest zbudowany? Od kiedy dostępny jest na rynku?

Spiroflex: 3 AQUA STEEL to seria odwodnień łazienkowych, która ukierunkowana jest gównie na wysoką jakość, precyzje wykonania i stylowe wzornictwo, czyli jednym zdaniem spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Syfon może zostać w łatwy sposób wyjęty i umyty pod bieżącą wodą. Zapewnia również dostęp do rury kanalizacyjnej w przypadku zablokowania drożności. Nasze odwodnienie zostało zbudowane w 99% ze stali nierdzewnej.

Poszczególne komponenty zostały wykonane z wysokiej jakości stali o grubości:

Korytko – stal nierdzewna 1,2 mm

Ramka – stal nierdzewna 3,0 mm

Ruszt – stal nierdzewna 1,0 mm

Syfon – stal nierdzewna 1,0 mm

Każdy detal jest dopracowany i bardzo dokładnie przemyślany, dzięki czemu zachowanie w czystości naszych odwodnień przychodzi z łatwością, a jakość materiału pozwala cieszyć się estetycznym wyglądem przez długie lata.

Odwodnienie po raz pierwszy zostało zaprezentowane podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich 2018, a w sprzedaży pojawiło się od sierpnia 2018. 

PPPI: Z jakich materiałów wykonano odwodnienie? Czy są to jakieś specjalnie wyselekcjonowane komponenty?

Spiroflex: Tak jest wcześniej wspomnieliśmy, stawiamy na jakość. Materiał, z którego wykonane są nasze odwodnienia to najwyższej klasy stal nierdzewna, która przed zastosowaniem przechodzi dokładną kontrole jakości. Na etapie produkcji produkt poddany jest procesowi elektropolerowania, którego głównym zadaniem jest uzyskanie gładkiej powierzchni przez eliminację mikroporów. Proces ten to jedna z najbardziej złożonych technik elektrochemicznej obróbki stali, która zwiększa wytrzymałość antykorozyjną materiału nadając dodatkowo niepowtarzalny ekskluzywny charakter powierzchni materiału zbliżony do powierzchni chromowanej.

PPPI: Dostępność produktu zakłada kilka wariantów…

Spiroflex: Każdy ma różny gust, dlatego mamy pięć możliwości rusztów do wyboru, wszystko po to, żeby nasze odwodnienia doskonale wkomponowały się w wystrój każdej łazienki.

PPPI: Co najbardziej przekonuje użytkowników wybierających właśnie AQUA STEEL?

Spiroflex: Myślę, że nie można mówić tu tylko o jednej zalecie, nasi użytkownicy cenią ten produkt za całokształt. Jego przemyślana konstrukcja daje użytkownikom komfort i bezpieczeństwo, wpływa pozytywnie na łatwość w zachowaniu czystości, a każdy ruszt może zostać użyty jako zarówno nierdzewna, estetyczna maskownica jak i posłużyć do wklejenia płytki. Jest bardzo funkcjonalny i zapewnia skuteczne odprowadzenie wody. To dzięki tym wszystkim zaletom udało nam się zbudować zaufanie wśród klientów. Na rynku jest dużo produktów, ale tylko nam udało się połączyć w naszym AQUA STEEL tak wiele zalet w tak atrakcyjnej cenie.

PPPI: A dlaczego odwodnienie produkowane przez Spiroflex powinni wybierać profesjonaliści?

Spiroflex: Każdy profesjonalista ceni sobie łatwość i szybkość montażu, dlatego zastosowaliśmy kilka ciekawych rozwiązań, które to zapewnią. Po pierwsze nasze odwodnienia są jednymi z najniższych na rynku przy wysokości zabudowy od 68mm zachowując średnicę podłączenia ø 50 mm, bez konieczności redukcji do 40 mm. Po drugie AQUA STEEL posiada cztery nóżki, których wysokość można dowolnie redukować w zależności od podłoża. Po trzecie odwodnienia zostały wykonane w 99% ze stali nierdzewnej, co zapewnia trwałość materiału na długie lata.

PPPI: Jak wygląda dystrybucja produktu?

Spiroflex: Bardzo cenimy sobie naszych klientów więc w pierwszej kolejności to właśnie im zaproponowaliśmy nasz produkt. AQUA STEEL można już kupić w hurtowniach SBS-u.

PPPI: Spiroflex to marka przede wszystkim nastawiona na rozwój. W jakich działaniach podejmowanych na przestrzeni lat przejawia się to dążenie?

Spiroflex: Działań jest wiele, cały czas się rozwijamy i powiększamy nasze zaplecze maszynowe. Dbamy o pracowników, którzy są dźwignią rozwoju. Prowadzimy długie rozmowy z klientami, i stale ulepszamy nasze produkty, żeby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających. Idziemy zgodnie z duchem czasu i wprowadzamy na rynek produkty zaawansowane technologicznie wychodząc naprzeciw nowym trendom rynku a zarazem je kreując. „Firma, która rośnie dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginie, ale kiedy firma przestaje być twórcza, kiedy uważa, że osiągnęła doskonałość i teraz musi tylko produkować – już po niej” – Henry Ford. Staramy się postępować zgodnie z tą myślą i mimo, że osiągnęliśmy wiele cały czas dążymy do perfekcji i dalszego rozwoju. 

PPPI: Udział w plebiscycie to doskonała okazja, by zaprezentować firmę, jej działalność, produkty szerokiemu gronu odbiorców, ale też zadanie, aby przekonać głosujących do oddania właśnie swego głosu na Państwa markę. Dlaczego warto zagłosować na AQUA STEEL marki Spiroflex?

Spiroflex: Do produkcji naszych odwodnień włożyliśmy dużo pracy i zaangażowania dopracowując każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, dzięki czemu udało nam się stworzyć niepowtarzalny produkt przyciągający uwagę nawet najbardziej wymagających klientów. AQUA STEEL to nie tylko odwodnienie prysznicowe to element dekoracyjny, który nada charakteru każdej łazience. Stal nierdzewna stanowi 99% wykorzystanych materiałów a 1% to pasja, która tchnęła życie w ten idealny produkt.

Dziękujemy za rozmowę.

Firma Spiroflex powstała w 1994 roku na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu i posiada w 100% polski kapitał.

Od 25 lat znajduje się  w czołówce producentów systemów kominowych i wentylacyjnych na rynku polskim. Ciągle rozwijając swój potencjał, poszerza zakres swojej działalności z wykorzystaniem innowacyjnego parku maszynowego o nowe rynki, między innymi takie jak branża sanitarna, czego owocem jest wdrożenie w 2018 roku prysznicowych odwodnieni liniowych. Spiroflex rozwija  również swoją działalność o świadczenie usług w branżach, takich jak przemysł lotniczy, motoryzacyjny oraz kolejowy.

Wieloletnie doświadczenie związane z obróbką stali nierdzewnych oraz grupa wykwalifikowanych specjalistów pełnych pasji i zaangażowania pozwoliła  stworzyć wyjątkowe produkty budujące pełne zaufanie klientów.