Grundfos

Pompa obiegowa Grundfos ALPHA3

Kandydat do nagrody w kategorii
Debiut Roku

Grundfos jest największym producentem pomp obiegowych posiadającym ponad 50% rynku światowego. Projektuje, produkuje, sprzedaje i serwisuje wysokiej jakości rozwiązania pompowe oraz ustala standardy w branży. 

Debiut Roku - Pompa obiegowa ALPHA3

Nowe Alpha3 zmienia diametralnie postrzeganie przez instalatorów domowych pomp obiegowych.

 • Zbudowana na sprawdzonej , trwałej i niezawodnej platformie pomp UPS i ALPHA i w oparciu o najnowsze rozwiązania jest wyposażona w dwukierunkową radiową komunikację. Oznacza to, że jako pierwszy mały cyrkulator na rynku jest zdalnie sterowany przy pomocy mobilnych aplikacji Grundfos GO Remote i Grundfos GO Balance. Jest to szczególnie korzystne przy montażu pomp w trudno dostępnych miejscach.

 • Dzięki takim funkcjom jak tryb letni pracy, niezawodny rozruch, zabezpieczenie przed suchobiegiem jest  rekomendowana do wymagających instalacji, gdzie osady mineralne wytrącające się z wody grzewczej mogą blokować wirnik oraz do systemów grzewczych pracujących okresowo. Wszystkie informacje o stanach alarmowych są dokładnie rejestrowane i zapisane.

 • Za pomocą aplikacji GO Balance można dokładnie zrównoważyć hydraulicznie wszystkie rodzaje instalacji grzewczych w oparciu o rzeczywiste parametry instalacji ( straty ciśnienia i przepływ w każdym obiegu) które są rejestrowane przez ALPHA3 i w formie raportu przesłane drogą mailową do klienta.

 • Wyrównoważona hydraulicznie instalacja za pomocą systemu ALPHA3 to obniżenie kosztów za ogrzewanie nawet o 15% przy zachowaniu wymaganego mikroklimatu w każdym pomieszczeniu Alpha3 to pompa z najniższym na rynku wskaźnikiem efektywności energetycznej EEI < 0,15. Oznacza to, że jest to najbardziej energooszczędna pompa.

 • Pompa jest rekomendowana do budynków jednorodzinnych nowo budowanych a szczególnie dla budynków rewitalizowanych, gdzie trudno określić, jakie są straty ciśnienia i przepływy w instalacji. Za pomocą ALPHA3 Instalator może ustawić pompę na tryb regulacji AUTOADAPT dedykowany do danego typu instalacji:  

                       * ogrzewanie podłogowe

                       * grzejnikowe

                       * mieszane

  • Oznacza to, że pompa pracuje zgodnie z wymaganiami użytkownika końcowego zapewniając komfort w  pomieszczeniu i znaczące oszczędności za ogrzewanie i energię elektryczną. Pompa dzięki wbudowanym funkcjom monitoruje pracę instalacji, zabezpieczając pompę przed uszkodzeniem w przypadku awarii spowodowanej wyciekiem wody z instalacji.

  • Alpha3 posiada jako jedyny mały cyrkulator możliwość płynnej zmiany nastaw pompy, np. dla stałej prędkości obrotowej co 1 %. Prosty i czytelny interfejs pozwala na odczytanie informacji o parametrach pracy pompy takich jak przepływ , wysokość podnoszenia , natężenie prądu , obroty wału silnika, pobór mocy , zużycie energii a także godziny eksploatacji od zainstalowania. Jest możliwość ustawiania harmonogramu pracy zgodnie z potrzebami klienta.  

  Produkt jest dostępny od września 2018.

  Dzięki zainstalowanym funkcjom wpisuje się w projekty smart domów, dystrybucja jest przez Partnerów Handlowych Grundfos

  Największym wyzwaniem dzisiaj jest walka ze smogiem i wykorzystanie nowych technologii związanych z odnawialnymi źródłami energii . 

  Pompa ALPHA3 dzięki swym unikatowym funkcjom idealnie wpisuje się w te potrzeby.


  Grundfos to światowy lider w dziedzinie nowoczesnych technologii pomp posiadający ponad 50% rynku światowego.  Firma wyznacza i ustanawia trendy w technologii wody. Przyczynia się do globalnego, zrównoważonego rozwoju tworząc pionierskie technologie, które nie szkodzą naszej planecie i poprawiają jakość życia ludzi.


  Grundfos jest postrzegany na całym świecie zarówno przez swoich klientów, jak i konkurencję, jako wiodący lider w branży pomp. Projektuje, produkuje, sprzedaje i serwisuje wysokiej jakości rozwiązania pompowe oraz ustala standardy w tej branży. Oznacza to, że oferuje kompleksowe rozwiązania spełniające najbardziej wymagające oczekiwania klientów.

  Grundfos działa w sposób zapewniający zrównoważoną ochronę środowiska. To firma  zaangażowana we wnoszenie znaczącego wkładu w zmniejszenie szkodliwego wpływu na środowisko poprzez ograniczenie zarówno własnej emisji dwutlenku węgla, jak i  klientów.

  Grundfos nieustannie rozszerza zasięg swojej  działalności o nowe kategorie i obszary, wykorzystując własne technologie w nowy i kreatywny sposób, w oparciu o wymagania klientów.