Grundfos

Pompa obiegowa Grundfos ALPHA3

Kandydat do nagrody w kategorii
Debiut Roku

Grundfos jest największym producentem pomp obiegowych posiadającym ponad 50% rynku światowego. Projektuje, produkuje, sprzedaje i serwisuje wysokiej jakości rozwiązania pompowe oraz ustala standardy w branży. 

Debiut Roku - Pompa obiegowa ALPHA3

Nowe Alpha3 zmienia diametralnie postrzeganie przez instalatorów domowych pomp obiegowych.

 • Zbudowana na sprawdzonej , trwałej i niezawodnej platformie pomp UPS i ALPHA i w oparciu o najnowsze rozwiązania jest wyposażona w dwukierunkową radiową komunikację. Oznacza to, że jako pierwszy mały cyrkulator na rynku jest zdalnie sterowany przy pomocy mobilnych aplikacji Grundfos GO Remote i Grundfos GO Balance. Jest to szczególnie korzystne przy montażu pomp w trudno dostępnych miejscach.

 • Dzięki takim funkcjom jak tryb letni pracy, niezawodny rozruch, zabezpieczenie przed suchobiegiem jest  rekomendowana do wymagających instalacji, gdzie osady mineralne wytrącające się z wody grzewczej mogą blokować wirnik oraz do systemów grzewczych pracujących okresowo. Wszystkie informacje o stanach alarmowych są dokładnie rejestrowane i zapisane.

 • Za pomocą aplikacji GO Balance można dokładnie zrównoważyć hydraulicznie wszystkie rodzaje instalacji grzewczych w oparciu o rzeczywiste parametry instalacji ( straty ciśnienia i przepływ w każdym obiegu) które są rejestrowane przez ALPHA3 i w formie raportu przesłane drogą mailową do klienta.

 • Wyrównoważona hydraulicznie instalacja za pomocą systemu ALPHA3 to obniżenie kosztów za ogrzewanie nawet o 15% przy zachowaniu wymaganego mikroklimatu w każdym pomieszczeniu Alpha3 to pompa z najniższym na rynku wskaźnikiem efektywności energetycznej EEI < 0,15. Oznacza to, że jest to najbardziej energooszczędna pompa.

 • Pompa jest rekomendowana do budynków jednorodzinnych nowo budowanych a szczególnie dla budynków rewitalizowanych, gdzie trudno określić, jakie są straty ciśnienia i przepływy w instalacji. Za pomocą ALPHA3 Instalator może ustawić pompę na tryb regulacji AUTOADAPT dedykowany do danego typu instalacji:  

                       * ogrzewanie podłogowe

                       * grzejnikowe

                       * mieszane

  • Oznacza to, że pompa pracuje zgodnie z wymaganiami użytkownika końcowego zapewniając komfort w  pomieszczeniu i znaczące oszczędności za ogrzewanie i energię elektryczną. Pompa dzięki wbudowanym funkcjom monitoruje pracę instalacji, zabezpieczając pompę przed uszkodzeniem w przypadku awarii spowodowanej wyciekiem wody z instalacji.

  • Alpha3 posiada jako jedyny mały cyrkulator możliwość płynnej zmiany nastaw pompy, np. dla stałej prędkości obrotowej co 1 %. Prosty i czytelny interfejs pozwala na odczytanie informacji o parametrach pracy pompy takich jak przepływ , wysokość podnoszenia , natężenie prądu , obroty wału silnika, pobór mocy , zużycie energii a także godziny eksploatacji od zainstalowania. Jest możliwość ustawiania harmonogramu pracy zgodnie z potrzebami klienta.  

  Produkt jest dostępny od września 2018.

  Dzięki zainstalowanym funkcjom wpisuje się w projekty smart domów, dystrybucja jest przez Partnerów Handlowych Grundfos

  Największym wyzwaniem dzisiaj jest walka ze smogiem i wykorzystanie nowych technologii związanych z odnawialnymi źródłami energii . 

  Pompa ALPHA3 dzięki swym unikatowym funkcjom idealnie wpisuje się w te potrzeby.

  PPPI: Gdybyśmy chcieli bliżej poznać firmę Grundfos, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

  GRUNDFOS: Na innowacyjne rozwiązania w dziedzinie techniki pompowej oraz szeroką ofertę produktów.   Szczególna uwaga Firmy Grundfos zwrócona jest na promowanie projektów związanych z ochroną środowiska i czystą wodą. 

  PPPI: Oferta firmy Grudfos jest bardzo szeroka. Które produkty czy innowacyjne rozwiązania są dla Państwa szczególnym powodem do dumy?

  GRUNDFOS: Jesteśmy jednym ze światowych liderów w naszej branży. Nasza oferta obejmuje wysokiej jakości pompy oraz hydrofory które mają różnorodne zastosowania w budownictwie i przemyśle. Jesteśmy w Polsce przede wszystkim postrzegani jako liderzy w grupie domowych pomp obiegowych, znanych nie tylko z ich niezawodności ale też z wprowadzania unikatowych nowinek technicznych,  jak funkcja AUTOADAPT dostosowująca prace pompy zgodnie z zapotrzebowaniem ciepła w pomieszczeniu, oraz szereg aplikacji takich jak GO Balance , GO Replace ułatwiających prace Instalatora. Aplikacja GO Replace umożliwia zamianę starych, uszkodzonych pomp Grundfos zamontowanych szczególnie w kotłach gazowych na bardzo nowoczesną i efektywną energetycznie pompę ALPHA1 L i co bardzo istotne wymieniamy tylko głowice pompy. Aplikacja GO Balance intuicyjnie równoważy hydraulicznie wszystkie rodzaje domowych instalacji grzewczych. 

  PPPI: W plebiscycie PPPI w kategorii Debiut Roku zgłosili Państwo pompę obiegową Grundfos ALPHA3. Co to za produkt? Od kiedy jest dostępny na rynku?

  GRUNDFOS: ALPHA3 jest zbudowana na sprawdzonej, niezawodnej i trwałej platformie pomp obiegowych Grundfos i została wyposażona w najnowsze technologie takie jak dwukierunkowa radiowa komunikacja z inteligentnymi funkcjami pozwalającymi zapewnić komfort dla użytkownika i oszczędności za ogrzewanie. Produkt jest dostępny od jesieni 2018.  

  PPPI: Co Państwa zdaniem przesądza o wyjątkowości tego produktu? Udany debiut musi czymś zaskoczyć albo trafiać w potrzeby klienta.

  GRUNDFOS: Jest to rzeczywiście pierwsza mała pompa obiegowa współpracująca z mobilnymi aplikacjami Grundfos. Pompa jest sterowana zdalnie za pomocą aplikacji Grundfos GO Remote i GO Balance. Aplikacje są bezpłatnie, dostępne na smartfonach.  Najważniejsze cechy nowej ALPHA3 to

  możliwość równoważenia hydraulicznego każdej domowej instalacji grzewczej i generowanie raportu z równoważenia. Zapewnienie odpowiedniego mikroklimatu w pomieszczeniach i oszczędności na kosztach ogrzewania do 20 % .

  Precyzyjne ustawienie optymalnych parametrów pracy pompy w każdym trybie regulacji z dokładnością do 1% oraz ustawienie harmonogramu pracy pompy zgodnie z wymaganiami użytkownika

  Pełne dane o pracy pompy , informacje o czasie wystąpienia i rodzaju alarmu, funkcja automatycznego odpowietrzania pompy.

  PPPI: Możliwość zdalnego sterowania pompą to czysta wygoda dla użytkowników.  Rozwiązaniem, z którego Państwo skorzystaliście są aplikacje mobilne…

  GRUNDFOS: Zdalne sterowanie pompą jest szczególnie ważne przy montażu pomp w trudno dostępnych miejscach a jednocześnie dzięki GO Remote i GO Balance cała obsługa i informacje dotyczące pracy pompy i instalacji sa zawarte w aplikacji.  

  PPPI: Do jakiego typu budownictwa rekomendują Państwo pompę?

  GRUNDFOS: Pompa ALPHA3 jest przede wszystkim dedykowana do budynków jednorodzinnych a także dla niedużej zabudowy wielorodzinnej. 

  PPPI: Jak długa jest gwarancja na produkt tego typu?

  GRUNDFOS: Gwarancja na ALPHA3 jest 5 lat od daty sprzedaży.

  PPPI: A jak wygląda jego dystrybucja?

  GRUNDFOS: Produkt jest oferowany przez naszych partnerów handlowych.

  PPPI: Produkt to jedno, sprzedaż to drugie, a gwarancja i serwis to trzecie… Co Państwa zdaniem jest kluczem do sukcesu w naszej branży?

  GRUNDFOS: Produkt którego cechy wpisują się w oczekiwania Instalatorów i użytkowników końcowych. Grundfos na bieżąco monitoruje rynek a jednocześnie proponuje rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną instalacji i komfort dla użytkownika.

  PPPI: Udział w plebiscycie to doskonała okazja, by zaprezentować firmę, jej działalność, produkty szerokiemu gronu odbiorców, ale też zadanie, aby przekonać głosujących do oddania właśnie swego głosu na Państwa markę. Jak historia plebiscytu zapamięta firmę Grundfos?

  GRUNDFOS: W Polsce jest ponad 6mln domów jednorodzinnych, ograniczenie zapotrzebowania na ciepło to nie tylko termomodernizacja budynków ale również wysoko efektywna instalacja grzewcza. Pond 60% budynków jest zasilanych surowcami nieodnawialnymi . W Polsce jest to węgiel który jest podstawowym powodem zanieczyszczenia powietrza. Alternatywnymi źródłami odnawialnymi są pompy ciepła które bardzo dobrze współpracują z systemem ogrzewania podłogowego. Efektywność systemu grzewczego zależy od wyrównoważenia hydraulicznego ogrzewania podłogowego. ALPHA3 to jedyny na rynku mały domowy cyrkulator który wyrównoważy każdą instalacje. Równoważenie oparte jest o rzeczywiste przepływy i opory które są mierzone przez ALPHA3. Wyniki uzyskane przez system ALPHA3 i programy projektowe sa takie same. Udział źródeł odnawialnych stosowanych do systemów grzewczych jest coraz większy i wynika z naszych zobowiązań wobec Unii Europejskiej. 

  Dziękujemy za rozmowę.


  Grundfos to światowy lider w dziedzinie nowoczesnych technologii pomp posiadający ponad 50% rynku światowego.  Firma wyznacza i ustanawia trendy w technologii wody. Przyczynia się do globalnego, zrównoważonego rozwoju tworząc pionierskie technologie, które nie szkodzą naszej planecie i poprawiają jakość życia ludzi.


  Grundfos jest postrzegany na całym świecie zarówno przez swoich klientów, jak i konkurencję, jako wiodący lider w branży pomp. Projektuje, produkuje, sprzedaje i serwisuje wysokiej jakości rozwiązania pompowe oraz ustala standardy w tej branży. Oznacza to, że oferuje kompleksowe rozwiązania spełniające najbardziej wymagające oczekiwania klientów.

  Grundfos działa w sposób zapewniający zrównoważoną ochronę środowiska. To firma  zaangażowana we wnoszenie znaczącego wkładu w zmniejszenie szkodliwego wpływu na środowisko poprzez ograniczenie zarówno własnej emisji dwutlenku węgla, jak i  klientów.

  Grundfos nieustannie rozszerza zasięg swojej  działalności o nowe kategorie i obszary, wykorzystując własne technologie w nowy i kreatywny sposób, w oparciu o wymagania klientów.