FERRO

Dwufunkcyjna grupa mieszająca do ogrzewania podłogowego z pompą elektroniczną GPAII

Kandydat do nagrody w kategorii
Debiut Roku

FERRO to działająca w branży instalacyjnej, techniki grzewczej oraz sanitarnej Grupa Kapitałowa o międzynarodowym zasięgu. Lider sprzedaży w Europie Środkowo - Wschodniej. Producent, którego baterie, natryski, zawory i grzejniki obecne są w ponad 30 krajach na dwóch kontynentach. Na polskim rynku obecny od 26 lat.

Debiut Roku - Dwufunkcyjna grupa mieszająca do ogrzewania podłogowego z pompą elektroniczną GPAII

Dwufunkcyjna grupa mieszająca służy do obniżenia i utrzymania żądanej temperatury czynnika grzewczego w układzie ogrzewania podłogowego przy użyciu termostatycznego zaworu mieszającego.

Dzięki innowacyjnej konstrukcji pozwala ona na połączenie rozdzielacza grzejnikowego oraz rozdzielacza do ogrzewania płaszczyznowego w jeden kompaktowy system. Oprócz termostatycznego zaworu mieszającego grupa wyposażona jest w obrotowy zawór spustowy, odpowietrznik automatyczny, termometr, a także zestaw śrubunków, dzięki którym jest ona w pełni odwracalna.

 • Parametry:
  * Ciśnienie statyczne (PN): maks. 0,4 MPa (4 bar)
  *  Ciśnienie dynamiczne pracy: maks. 0,3 MPa (3 bar)
  *  Kv: 1,9 m3/h
  * Zakres regulacji: 20-40°C
  * Dokładność regulacji: +/- 3°C
 • Grupa zawiera:
  * Termostatyczny, 3-drogowy zawór mieszający
  * Elektroniczną pompę cyrkulacyjną GPA II
  * Odpowietrznik automatyczny z zaworem stopowym
  * Termometr
  * Obrotowy zawór spustowy
  * Zestaw śrubunków

Produkt jest dostępny w ofercie Ferro od lipca 2018 roku.

Innowacyjna grupa mieszająca ma za zadanie ułatwić wykonanie instalacji w budynkach jednorodzinnych poprzez możliwość połączenia w jeden system instalacji wysokoparametrowej (grzejnikowej) i podłogowej.

Dystrybucja przez sieć hurtowni, z którymi firma współpracuje, a dalej Punkty Sprzedaży Detalicznej oferujące produkty Ferro.


Dwufunkcyjna grupa mieszająca do ogrzewania podłogowego firmy Ferro jest innowacyjnym urządzeniem znacznie ułatwiającym pracę instalatora. W znacznym stopniu przyspiesza instalację systemów, daje pewność montażu urządzeń wysokiej jakości.


FERRO to działająca w branży instalacyjnej, techniki grzewczej oraz sanitarnej Grupa Kapitałowa o międzynarodowym zasięgu. Lider sprzedaży w Europie Środkowo - Wschodniej. Producent, którego baterie, natryski, zawory i grzejniki obecne są w ponad 30 krajach na dwóch kontynentach. Na polskim rynku obecny od 26 lat.

Dzięki nabyciu 100% akcji czeskiej firmy NOVASERVIS Grupa pozyskała nowoczesne zaplecze produkcyjne, a jej wachlarz produktów znacząco się poszerzył – w fabryce w Znojmo wytwarzane są  baterie, natryski, akcesoria łazienkowe oraz grzejniki łazienkowe w oparciu o europejskie normy technologiczne i organizacji pracy.

Firma FERRO jako jedna z nielicznych może poszczycić się własnym Centrum Laboratoryjno-Szkoleniowym. Ta unikalna na polskim rynku jednostka badawcza powstała z inicjatywy inżynierów Działu Technicznego FERRO, ma za zadanie sprawdzanie prototypów produktów schodzących z taśm fabrycznych producenta. Miejsce, w którym szkolą się pracownicy, serwisanci i instalatorzy współpracujący z firmą jest także platformą edukacyjną służącą młodym.

Znakiem rozpoznawczym produktów i marki FERRO jest jakość, funkcjonalność, innowacyjna technologia i oryginalny design. Potwierdzeniem tego są liczne nagrody i wyróżnienia przyznane firmie przez środowiska i instytucje branżowe oraz renomowane magazyny – wnętrzarskie, budowlane, finansowe i inne. FERRO jest liderem rozwiązań proekologicznych, w tym baterii i natrysków należących do linii VerdeLine, oraz pierwszym producentem armatury z Europy Centralnej, którego wyroby zostały wprowadzone do internetowej bazy danych European Water Label.

FERRO to także nowocześnie zarządzana grupa kapitałowa z podmiotem dominującym – giełdową spółką FERRO S.A.