HAP Armatura

Przedsiębiorcza Hurtownia Roku

Kandydat do nagrody w kategorii
Sieciowa Hurtownia Roku

HAP Armatura Sp. z o.o. już od blisko 30 lat prężnie działa na rynku lubelskim i podkarpackim. Firma powstała w celu świadczenia najwyższej jakości usług w zakresie doboru i sprzedaży produktów armatury instalacji sanitarnych, grzewczych, sieci i przyłączy wodno-kanalizacyjnych oraz wentylacji. 

HAP Armatura Sp. z o.o. to przede wszystkim personel pracujący w centrali w Lublinie i ośmiu oddziałach  terenowych: w Chełmie, Zamościu, Puławach, Białej Podlaskiej , Stalowej Woli, Lubaczowie i Rzeszowie.

Zespół pracowników HAP składa się z otwartych na potrzeby każdego klienta, doświadczonych konsultantów, inżynierów oraz techników.

Oddaj swój głos na HAP Armatura, ponieważ to firma, która działa dla instalatorów i z myślą o nich.

Dużym plusem pozostaje:

  • elastyczność,
  • indywidualne podejście do instalatora
  • budowanie silnych relacji, które często wykraczają poza sferę biznesową.

Targi, bale czy inne wydarzenia, na których co roku frekwencja jest coraz większa pokazują, że firma zmierza w dobrym kierunku, a pozytywne opinie słyszane od instalatorów motywują do dalszej pracy. 

PPPI: Jakie były początki hurtowni HAP Armatura?

HAP Armatura: Początki firmy sięgają 1991r. Firma HAP Armatura na początku swojej działalności specjalizowała się przede wszystkim w sieciach zewnętrznych jednak z biegiem czasu, dwoma przeprowadzkami i rozwojem firmy oferta była regularnie powiększana o nowe produkty oraz całe działy i tak jest do dziś.

PPPI: Specjalizują się Państwo w ofercie dla branży instalacyjno – grzewczej. Czy posiadacie lub czy zamierzacie wprowadzić do oferty urządzenia z segmentu OZE?

HAP Armatura: Posiadamy takie produkty, jednak ze względu na to że duża część producentów z segmentu OZE sprzedaje swoje towary bezpośrednio, na ten moment ciężko cokolwiek więcej powiedzieć, a my jako hurtownia mamy też inne priorytety i cele rozwojowe.

PPPI: Jak wygląda działalność hurtowni, współpraca z instalatorem? Dziś rola hurtowni nie ogranicza się jedynie do sprzedaży, prawda?

HAP Armatura: Zgadza się, w dzisiejszych czasach najważniejsze są relacje z klientem i na to właśnie stawiamy. Organizujemy liczne wydarzenia czy wyjazdy, rozdajemy narzędzia czy nawet prowadzimy darmową wypożyczalnie sprzętu dla instalatorów nie wspominając różnych programach lojalnościowych. Chcemy być jak najbardziej elastyczni dla klienta i sprostać nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom, ponadto staramy się stworzyć mocną więź z instalatorem która potem często wykracza poza sferę biznesową.

PPPI: Na czym HAP Armatura opiera swoją przewagę konkurencyjną? Czym odróżniacie się na tle  konkurencji?

HAP Armatura: Ciekawe pytanie J Wydaję mi się że naszym dużym plusem jest elastyczność i indywidualne podejście do instalatora, jednocześnie będąc już nie małą hurtownią bo w tym roku otworzyliśmy ósmy oddział i mając takie możliwości i warunki handlowe jakie mamy jesteśmy w stanie konkurować z największymi w Polsce.  

PPPI: Jak wygląda funkcjonowanie hurtowni od kuchni? Jakie działy są kluczowe, co jest najtrudniejsze?

HAP Armatura: Wszystkie działy są najważniejsze, i wszystkie są ze sobą powiązane, dział zakupów nie mógłby funkcjonować gdyby nie handlowcy bo co by sprzedawał? Handlowiec nie mógłby sprzedawać gdyby towaru nie było na magazynie, a magazyn byłby nie potrzebny gdyby dział zakupów nie robił zamówień także podsumowując – w naszej firmie wszystkie działy są tak samo ważne bo jesteśmy jednym, żywym organizmem.

PPPI: Czy jest coś, co instalatorzy mogliby zmienić/ poprawić,  ale np. trudno ich przyzwyczaić lub namówić?

HAP Armatura: Wrażliwy temat J Z pewnością są to zwroty, mało który instalator trzyma towar u siebie, zazwyczaj po skończonej inwestycji oddaje to co mu zostało do hurtowni. Będąc instalatorem robiłbym tak samo, dlatego to rozumiem, jednak z perspektywy hurtowni często zwroty robią spore zamieszanie zarówno na magazynie jak i w dziale zakupów który „coś” uzupełni a potem okaże się ze pięciu klientów to „coś” zwraca i tak się robią nadwyżki w towarze, dublowanie zamówień itp..

PPPI: Z jakimi planami/postanowieniami firma HAP Armatura weszła w nowy rok?

HAP Armatura: Plany mamy bardzo ambitne i długoletnie, obecnie pracujemy nad poprawną wydajności magazynu i jeszcze lepszą jakością obsługi instalatorów.

PPPI: Udział w plebiscycie to doskonała okazja, by zaprezentować firmę, jej działalność, produkty szerokiemu gronu odbiorców, ale też zadanie, aby przekonać głosujących do oddania właśnie swego głosu na Państwa markę. Dlaczego warto zagłosować na HAP Armatura?

HAP Armatura: Klienci którzy mieli styczność z naszą firmą w ostatnim czasie wiedzą, że wszystko co robimy, robimy z myślą właśnie o instalatorze. Targi, bale czy inne wydarzenia na których co roku frekwencja jest coraz lepsza pokazują nam, że idziemy w dobrym kierunku, takie same słowa często słyszymy od instalatorów dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertę jeżeli ktoś jeszcze o nas nie słyszał oraz oczywiście do głosowania na firmę HAP Armatura w plebiscycie! J  

Dziękujemy za rozmowę.