Immergas Polska

Firma Przyjazna Instalatorom

Kandydat do nagrody w kategorii
Firma Przyjazna Instalatorom

Marka Immergas od ponad 50. lat jest jedną wiodących firm dostarczających na rynek najnowocześniejsze technologie grzewcze.

Firma Przyjazna Instalatorom - Immergas Polska

* Współpraca z instalatorami

Zgodnie z polityką handlową firmy Immergas, instalator stanowi znaczące ogniwo w złożonym łańcuchu wartości firmy. Uznawany za  ambasadora marki, w dużym stopniu wpływa na postrzeganie marki wśród użytkowników produktów firmy. W związku z tym Immergas dokłada wszelkich starań nie tylko w zakresie budowania trwałych relacji biznesowych między instalatorami i firmą, ale również dba o rozwój i profesjonalizację świadczonych przez instalatorów usług.

W codziennej pracy instalatorów cenne wsparcie stanowią przedstawiciele handlowi i doradcy techniczni firmy. Immergas nie prowadzi sprzedaży bezpośredniej do instalatorów - odbywa się ona przez dystrybutorów. Ma to swoje uzasadnienie, gdyż firma współpracuje z wyselekcjonowanymi, wiarygodnymi i solidnymi partnerami handlowymi, posiadającymi akredytację Immergas. Ich głównym zadaniem jest wspieranie firmy w budowaniu relacji z instalatorami. 

Mimo pośredniego modelu sprzedaży firma dba o stały kontakt z fachowcami branży instalacyjnej - telefoniczny, mailowy, osobisty. Służy poradami w kwestiach technicznych czy podczas wizyt instalatora u klienta. Spotyka się na szkoleniach w punktach dystrybucji, w siedzibie firmy, jak również na targach branżowych. Każda z tych okazji stanowi cenne źródło wiedzy o potrzebach instalatorów, opinii o produkcie czy wymiany doświadczeń. Relacje budowane są także na licznych spotkaniach i eventach organizowanych centralnie lub przez partnerów handlowych Immergas.

W ramach współpracy z instalatorami firma oferuje cykliczne szkolenia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę szkoleniową. Do dyspozycji instalatorów jest w pełni profesjonalne, nowoczesne zaplecze szkoleniowe znajdujące się w centrali firmy w Łodzi.

Oferta Immergas obejmuje szkolenia:

 • produktowe
 • podnoszące kwalifikacje
 • prezentujące nowości ofertowe
 • dokształcające
 • dopasowane do indywidualnych potrzeb - szyte na miarę

Oprócz szkoleń stacjonarnych, przeprowadzane są także akcje szkoleniowe w terenie - przy okazji akcji promocyjnych i wydarzeń regionalnych.

System szkoleń Immergas to kompletna dawka wiedzy teoretycznej i praktycznej , dająca możliwość sprawdzenia zdobytej wiedzy bezpośrednio na działających urządzeniach.

* Założenia polityki handlowej

Polityka handlowa zakłada sprzedaż bezpośrednią do oficjalnych dystrybutorów produktów marki Immergas. Warunki współpracy są wypracowywane wspólnie z partnerami handlowymi firmy. W pełni zaopatrzony magazyn centralny oferuje dostępność produktów, urządzeń i części zamiennych, a realizacja zamówień odbywa się "od ręki".

Oferta Immergas podzielona jest na dwa główne segmenty - domową i obiektową, a zasady przyznawania rabatów w ramach trzech grup rabatowych są czytelne i transparentne. Oprócz stałych form rabatowania firma prowadzi dodatkowe działania promocyjne i akcje specjalne - promocje dedykowane bezpośrednio do instalatorów lub realizowane przez dystrybutora. 

Jednym ze stałych działań jest Program Premiowy CAIUS dla instalatorów współpracujących z marką Immergas. To program oferujący szereg dodatkowych korzyści i profitów wynikających z codziennej aktywności zawodowej instalatorów. Udział w programie jest niezwykle prosty - wystarczy:

 • zgłosić się do Programu poprzez formularz dostępny na stronie 
 • zakupić i zainstalować jedno z premiowanych urządzeń Immergas 
 • zarejestrować je w Programie

Przyznane środki premiowe przelewane są na bieżąco na indywidualną kartę, dzięki czemu można je przeznaczyć na dowolny cel i wykorzystać w dogodnym czasie w wybrany przez siebie sposób.

Firma Immergas zapewnia również sprawną i kompleksową opiekę serwisową poprzez rozległą sieć profesjonalnych punktów serwisowych funkcjonujących na terenie całej Polski. Precyzyjnie zdefiniowana struktura serwisowa zapewnia pełen zakres usług oraz najszybszą reakcję na zgłoszenie. Wsparcie można uzyskać bezpośrednio, według informacji podanej na stronie internetowej firmy oraz przez dedykowaną infolinię.

Oddaj na nas swój głos, ponieważ za firmą Immergas stoi przede wszystkim ponad 50-letnie doświadczenie na świecie i ponad 20-letnie w Polsce w branży grzewczej.

Ponadto firmę cechuje wysoka jakość produktów i usług, niezawodność i bardzo mała awaryjność urządzeń.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje również zaangażowanie, spójna wizja i konsekwencja w jej wdrażaniu. Immergas dostarcza nie tylko sam produkt, dostarcza komfort wynikający z jakości obsługi na każdym etapie zakupowym i przez cały okres nawiązanych relacji z klientem. To cały wachlarz wartości dodanych:

 • doradztwo na etapie doboru produktu
 • usługa instalatora
 • opieka serwisowa 
 • usługa premium dla najbardziej wymagających klientów

Wyróżnikiem Immergas są trwałe i partnerskie relacje biznesowe oparte na obopólnym zaufaniu. Firma dokłada wszelkich starań, aby współpracować z zaufanymi, sprawdzonymi partnerami - zarówno na etapie sprzedaży, jak i obsługi instalacyjno -serwisowej. A w przypadku sprzedaży pośredniej to zaufanie do partnerów jest niezwykle istotne. 

Immergas od ponad 50. lat pozostaje jedną z wiodących firm branży grzewczej, oferując ekonomiczne kotły grzewcze (kondensacyjne i tradycyjne), pompy ciepła, grzejniki, panele solarne, systemy fotowoltaiczne.

Obecność firmy w ponad 40 krajach, w tym z 9 oddziałami w Europie oraz 1 w Chinach, współpraca z największymi firmami dystrybucyjnymi na świecie oraz inwestycje w nowoczesne fabryki i rozwój marki to wynik strategii firmy. Kolejnym jej ważnym elementem jest satysfakcja klientów ściśle złączona z sukcesem firmy.

Immergas jest laureatem wielu prestiżowych nagród oraz tytułów, takich jak Budowlana Marka Roku 2013, a produkty firmy są co roku wyróżniane w rankingu Produkt Przyjazny dla Mojego Domu.

Jako wieloletni członek Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych wspiera i propaguje wspólne działania podejmowane przez Stowarzyszenie. Jedną z ostatnich inicjatyw jest kampania antysmogowa w postaci spotu reklamowego skierowanego do użytkowników urządzeń grzewczych zagrażających środowisku.

Ważnym aspektem działalności Immergas jest promowanie proekologicznego i zdrowego trybu życia poprzez wspieranie aktywności i wydarzeń sportowych. W sponsoringowym portfolio firmy znajdują się takie inicjatywy jak: Bieg Instalatora Immergas czy Klub Kolarski MTB

Immergas wspiera także innowacyjne technologicznie rozwiązania bazujące na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii, jak na przykład wsparcie finansowe dla KGHM Łódź Solar Team - grupy studentów łódzkich uczelni, którzy zbudowali bolid solarny, przyczyniając się do rozwoju eko-technologii w Polsce. 

Na rynku polskim firma obecna jest od 1996 roku. Siedziba firmy znajduje się w Łodzi i mieści w sobie wszystkie oddziały istotne ze strategicznego punktu widzenia: powierzchnie biurowo - konferencyjne, magazyn centralny, serwis, dział techniczny oraz centrum szkoleniowe. Centralna lokalizacja ułatwia kontakty z siecią partnerów handlowych liczącą ponad 400 punktów w całej Polsce.