KAN Sp. z o.o.

System KAN-therm Groove

Kandydat do nagrody w kategorii
Debiut Roku

Firma KAN Sp. z o.o. od ponad 25 lat jest uznanym w Europie polskim producentem i dostawcą nowoczesnych rozwiązań i systemów instalacyjnych KAN-therm przeznaczonych do budowy wewnętrznych instalacji wody ciepłej i zimnej, centralnego ogrzewania i ogrzewania podłogowego oraz instalacji gaśniczych i technologicznych. Obecna działalność oraz przyszłość firmy budowana jest na mocnych fundamentach: profesjonalizmie, innowacyjności, jakości i doświadczeniu.

Debiut Roku - System KAN-therm Groove

System KAN-therm Groove to  alternatywa dla spawania i gwintowania.

„Groove” z języka angielskiego oznacza rowek, rowkować, bruzdować i doskonale obrazuje najnowszą technologię. To zupełnie nowatorskie rozwiązanie łączenia rur i kształtek metalowych, które do lamusa przenosi tradycyjne metody łączenia, takie jak spawanie lub gwintowanie.
Podstawą nowego Systemu są obejmy skręcane, wyposażone w gumową uszczelkę oraz kształtki o specjalnie przygotowanej konstrukcji. Kompletna oferta nie obejmuje prostych odcinków rur. To rozwiązanie techniczne współpracuje z tradycyjnymi rurami ze stali węglowej i stali węglowej ocynkowanej, które powszechnie używane są na rynku instalacyjnym.

Odporność na bardzo wysokie ciśnienie i temperaturę, bardzo duża rozpiętość średnic, brak konieczności pracy z otwartym ogniem, a także brak wpływu warunków zewnętrznych na jakość połączenia daje możliwość zastosowania Systemu KAN-therm Groove do budowy praktycznie każdej instalacji rurowej. Najczęściej będą to:

  • instalacje gaśnicze hydrantowe i tryskaczowe tzw. PPOŻ,
  • instalacje wodne, grzewcze i chłodnicze wymagające bardzo dużych średnic,
  • instalacje sprężonego powietrza.

Może być zastosowany także przy instalacjach przemysłowych oraz rurociągach w przemyśle kopalnianym.

Możliwość demontażu i ponownego montażu w nowym miejscu jest ogromną zaletą, szczególnie gdy rurociąg wykonywany jest tylko na określony czas. 

W przypadku instalacji gaśniczych tryskaczowych, System KAN-therm Groove jest w pełni kompatybilny z elementami Systemu KAN-therm Steel i Inox Sprinkler i pozwala na łączenie rur i kształtek w dużych średnicach, powyżej 108 mm.

Zastosowanie elementów Systemu KAN-therm Groove to przede wszystkim znaczna oszczędność czasu montażu kompletnego rurociągu, a także brak konieczności angażowania do pacy wysoko wykwalifikowanej kadry. Jest to efekt bardzo łatwej i szybkiej techniki montażu elementów w porównaniu do tradycyjnych metod łączenia, takich jak spawanie czy gwintowanie, bo ten rodzaj łączenia rurociągów minimalizuje ryzyko popełnienia błędu montażowego

Elastyczna konstrukcja obejm dostępnych w ofercie, daje możliwość kompensacji wydłużeń termicznych rurociągu i już na etapie montażu instalacji można prefabrykować tzw. kompensatory, które zabezpieczają rurociąg przed zjawiskiem wydłużenia termicznego. Dzięki temu można uniknąć dodatkowych kosztów związanych z koniecznością stosowania drogich, gotowych produktów.

Głównym odbiorcą produktu są projektanci i monterzy instalacji hydraulicznych - praktycznie każdej instalacji rurowej. Najczęściej instalacji gaśniczych hydrantowych i tryskaczowych tzw. PPOŻ, instalacji wodnych, grzewczych i chłodniczych wymagających bardzo dużych średnic, instalacji sprężonego powietrza, instalacji przemysłowych oraz rurociągów w przemyśle kopalnianym.

 

Oddaj na nas swój głos, ponieważ:

* System KAN-therm Groove skutecznie wypiera instalacje spawalnicze – jest szybki i prosty w montażu i nie stwarza zagrożenia pożarem w czasie instalacji. 
* System KAN-therm Groove umożliwia łączenie rurociągów stalowych, ocynkowanych lub nierdzewnych, bez konieczności użycia ognia i wysokiej temperatury, co znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa, a szybka i prosta instalacja znacząco skraca czas instalacji i pozwala zrezygnować z usług wysoko wykwalifikowanej kadry.
* System KAN-therm Groove umożliwia też prefabrykacje i pochłanianie wydłużeń termicznych w czasie eksploatacji. 
* System KAN-therm Groove ma szeroki zakres temperatury -34°C - 110°C oraz ciśnienia – do 69 bar i kompleksowy zakres średnic DN25-DN300. Jest kompatybilny z innymi systemami KAN-therm. 
* Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów oraz szerokiej gamie średnic system znajduje zastosowanie w instalacjach wody pitnej, centralnego ogrzewania i chłodzenia, wody lodowej, sprężonego powietrza, a także w instalacjach PPOŻ tj. hydrantowych i tryskaczowych, przemysłowych oraz rurociągach w górnictwie. 
* W przypadku instalacji gaśniczych tryskaczowych, System KAN-therm Groove jest w pełni kompatybilny z elementami Systemu KAN-therm Steel i Inox Sprinkler i pozwala na łączenie rur i kształtek o dużych średnicach, powyżej 108 mm.

Firma KAN Sp. z o.o. od ponad 25 lat jest uznanym w Europie polskim producentem i dostawcą nowoczesnych rozwiązań i systemów instalacyjnych KAN-therm przeznaczonych do budowy wewnętrznych instalacji wody ciepłej i zimnej, centralnego ogrzewania i ogrzewania podłogowego oraz instalacji gaśniczych i technologicznych. Od momentu założenia działalności w 1990 roku firma wdraża nowoczesne technologie do techniki instalacji grzewczych i wodnych. Ciągły rozwój zaowocował zaufaniem zarówno kontrahentów handlowych, jak i użytkowników oferowanych produktów, a KAN jest postrzegany jako niezawodny i godny zaufania partner.

 Obecna działalność oraz przyszłość firmy budowana jest na mocnych fundamentach: profesjonalizmie, innowacyjności, jakości i doświadczeniu. Celem KAN jest dostarczenie użytkownikom produktów zapewniających komfort i perfekcyjne działanie instalacji, a także poczucie pełnego bezpieczeństwa. Firma dąży do maksymalnej prostoty i szybkości montażu produkowanych systemów. W trosce o zdrowie użytkowników dostarcza produkty najwyższej jakości, wytwarzane i użytkowane w zgodzie z naturalnym środowiskiem człowieka.

System KAN-therm to optymalny, kompletny multisystem instalacyjny, na który składają się najnowocześniejsze, wzajemnie uzupełniające się rozwiązania techniczne w zakresie rurowych instalacji wodnych, grzewczych, a także technologicznych i gaśniczych. To doskonała realizacja wizji systemu uniwersalnego, na który złożyło się wieloletnie doświadczenie i pasja konstruktorów KAN, a także rygorystyczna kontrola jakości materiałów i produktów finalnych.

Marka KAN-therm, która już stała się synonimem niezawodności i uniwersalności zastosowań w budownictwie, jest nieustannie umacniana i rozwijana.  W dążeniu do sukcesu ekonomicznego i organizacyjnego KAN kieruje się zasadami idei zrównoważonego rozwoju – przyjaznymi dla ludzi i ich otoczenia.