McAlpine Polska

Firma Przyjazna Instalatorom

Kandydat do nagrody w kategorii
Firma Przyjazna Instalatorom

McAlpine znane jest na całym świecie jako producent najwyższej jakości elementów instalacji wodno - kanalizacyjnej. Wychodząc naprzeciw potrzebom instalatorów, oferuje sprawdzone rozwiązania na każdym etapie realizacji instalacji. 

Firma Przyjazna Instalatorom - McAlpine Polska

* Współpraca z instalatorami

Dzięki podziałowi na 3 regiony, w których pracuje 3 lub 4 koordynatorów wspomaganych 3 osobami specjalnie dedykowanymi do współpracy z danym regionem McAlpine stworzyło zespół mogący dokładnie monitorować, odpowiadać na uwagi i pomagać swoim klientom, tak bezpośrednim dystrybutorom, jak i ich klientom, czyli ostatecznie instalatorom. To właśnie na instalatorach skupia swoje działania stymulujące zapotrzebowanie na oferowane produkty. Mailing, szkolenia, targi to podstawowe i skuteczne narzędzia, dzięki którym firma komunikuje się z rynkiem.

Do działań wspierających pracę instalatora uznać należy bogaty system szkoleniowy. System szkoleń jest realizowany w miejscach zaopatrywania się instalatorów, co znacznie wpływa na wygodę i skrócenie cennego czasu dotarcia na spotkanie szkoleniowe. Szkolenia są realizowane dla małych grup, prezentują konkretną gamę produktów, dopasowaną do aktualnych potrzeb. Informacje szkoleniowe przedstawiane są najczęściej rano, gdy instalator robi swoje zakupy u danego dystrybutora przy tzw "śniadaniach dla instalatora" .Większa i kompleksowa forma zapoznania instalatorów z  produktami istnieje podczas targów regionalnych, targów Grupy SBS lub Targów Instalacje w  Poznaniu. Spotkania podczas branżowych imprez to dobra okazja, by pozyskać kontakty do fachowców, co pozwala kontynuować komunikację w bieżącej pracy. 

* Założenia polityki handlowej

Działalność poprzez dystrybutorów dysponujących pełnymi stanami magazynowymi, ma na celu realizowanie potrzeb wszystkich odbiorców firmy związanych z dostępnością wiedzy, warunków handlowych oraz pełnej oferty w jak najszybszym czasie do każdego miejsca w Polsce. Klienci McAlpine poprzez stały kontakt z przedstawicielami są w stanie bardzo szybko wdrażać odpowiednie narzędzia, jak składanie ofert, przedstawianie nowości, szkolenia, mailing, wysyłanie próbek, prezentacja produktów (wystawki), a także regionalne kampanie reklamowe, które powodują, że  ostateczny odbiorca otrzymuje serwis na najwyższym poziomie. Dobry i szybki kontakt z pracownikiem firmy wpływa na dostęp do najlepszej oferty w danym momencie, co przekłada się bezpośrednio na dostępność produktu na inwestycjach tak indywidualnych, jak dużych projektów. W zasadzie klienci współpracujący z dystrybutorami McAlpine posiadają te same warunki, które są przygotowane dla najlepszych odbiorców. Dzięki współpracy instalatora z dystrybutorami McAlpine jest w stanie wysłać dana partię towaru bezpośrednio na budowę na życzenie instalatora.

Dział handlowy w postaci dedykowanych osób dla danych firm i fachowców jest w stałym kontakcie z odbiorcą, co ważne, nie są to osoby anonimowe dla klientów firmy. Odbiorca już w pierwszym etapie kieruje swoje uwagi do odpowiedniego pracownika (biurowego lub w terenie), który sprawę prowadzi do końca.

Najczęściej przy wadach produkcyjnych, po prostu towar wymieniany jest na nowy, co pozwala się cieszyć danymi urządzeniami od razu po zgłoszeniu reklamacji. 

Działalność proekologiczna McAlpine wyraża się nie tylko w standardowych działaniach, jak ograniczanie zużycia energii czy stosowanie opakowań biodegradowalnych.  Firma jest jednym z liderów produkcji pisuarów bezwodnych stosowanych coraz częściej w miejscach użyteczności publicznej. Jest to znaczny wkład w ograniczenie zużycia wody na całym świecie. 

Oddaj nas swój głos, ponieważ dzięki misji i strategii - "pierwszy wybór instalatora" - McAlpine stawia na:

1. Dobry kontakt z instalatorem - ciągła, bezpośrednia praca z instalatorami i z jego potrzebami realizowana poprzez szkolenia, targi, konkursy. weryfikację potrzeb poprzez mailing.
2. Ofertę szytą  na miarę - dzięki stałej współpracy firma jest w stanie dostarczyć w 72h lub często szybciej szeroką gamę produktów, która tworzy kompleksowość oferty i zaspakaja potrzeby najbardziej wymagających rozwiązań.

3. Jakość  bez kompromisu - pełne zaangażowanie projektantów po przekazaniu informacji z rynku daje idealny efekt w postaci produktu końcowego o najwyższych walorach użytkowych, który jest gwarantem wykonania każdej szczelnej instalacji.

 

W branży często mówi się o firmie: łączysz produkty McAlpine jak klocki lego lub jak masz problem zadzwoń do McAlpine.

Szanując czas instalatorów firma stara się hołdować  idei:  zamontuj, nie poprawiaj, zapomnij.

 

                                            


McAlpine powstało w 1902 roku w Glasgow w Wielkiej Brytanii, szybko zyskując pozycję lidera na brytyjskim rynku i stając się pierwszym wyborem instalatora.

Firma od zawsze zwraca uwagę na zmieniające się trendy, nowoczesne rozwiązania i odpowiednie dopasowanie produktów do potrzeb klienta. Dużą część nakładów inwestuje w nowe formy i nieustanny rozwój.

Produkty McAlpine trafiają na rynek hurtowy, detaliczny, a także do producentów pod własnymi markami do 80 krajów na całym świecie.

To, co sprawia, że firma odnosi sukcesy na rynkach całego świata, jest zasługą wykwalifikowanej kadry, doświadczenia, zaawansowanej innowacyjności oraz nowoczesnych technologii produkcyjnych.

Od 1998 roku również w Polsce instalatorzy mają możliwość montowania najwyższej jakości produktów McAlpine. McAlpine Polska to zgrany zespół pozostający zawsze do dyspozycji fachowców.