McAlpine Polska

Firma Przyjazna Instalatorom

Kandydat do nagrody w kategorii
Firma Przyjazna Instalatorom

McAlpine znane jest na całym świecie jako producent najwyższej jakości elementów instalacji wodno - kanalizacyjnej. Wychodząc naprzeciw potrzebom instalatorów, oferuje sprawdzone rozwiązania na każdym etapie realizacji instalacji. 

Firma Przyjazna Instalatorom - McAlpine Polska

* Współpraca z instalatorami

Dzięki podziałowi na 3 regiony, w których pracuje 3 lub 4 koordynatorów wspomaganych 3 osobami specjalnie dedykowanymi do współpracy z danym regionem McAlpine stworzyło zespół mogący dokładnie monitorować, odpowiadać na uwagi i pomagać swoim klientom, tak bezpośrednim dystrybutorom, jak i ich klientom, czyli ostatecznie instalatorom. To właśnie na instalatorach skupia swoje działania stymulujące zapotrzebowanie na oferowane produkty. Mailing, szkolenia, targi to podstawowe i skuteczne narzędzia, dzięki którym firma komunikuje się z rynkiem.

Do działań wspierających pracę instalatora uznać należy bogaty system szkoleniowy. System szkoleń jest realizowany w miejscach zaopatrywania się instalatorów, co znacznie wpływa na wygodę i skrócenie cennego czasu dotarcia na spotkanie szkoleniowe. Szkolenia są realizowane dla małych grup, prezentują konkretną gamę produktów, dopasowaną do aktualnych potrzeb. Informacje szkoleniowe przedstawiane są najczęściej rano, gdy instalator robi swoje zakupy u danego dystrybutora przy tzw "śniadaniach dla instalatora" .Większa i kompleksowa forma zapoznania instalatorów z  produktami istnieje podczas targów regionalnych, targów Grupy SBS lub Targów Instalacje w  Poznaniu. Spotkania podczas branżowych imprez to dobra okazja, by pozyskać kontakty do fachowców, co pozwala kontynuować komunikację w bieżącej pracy. 

* Założenia polityki handlowej

Działalność poprzez dystrybutorów dysponujących pełnymi stanami magazynowymi, ma na celu realizowanie potrzeb wszystkich odbiorców firmy związanych z dostępnością wiedzy, warunków handlowych oraz pełnej oferty w jak najszybszym czasie do każdego miejsca w Polsce. Klienci McAlpine poprzez stały kontakt z przedstawicielami są w stanie bardzo szybko wdrażać odpowiednie narzędzia, jak składanie ofert, przedstawianie nowości, szkolenia, mailing, wysyłanie próbek, prezentacja produktów (wystawki), a także regionalne kampanie reklamowe, które powodują, że  ostateczny odbiorca otrzymuje serwis na najwyższym poziomie. Dobry i szybki kontakt z pracownikiem firmy wpływa na dostęp do najlepszej oferty w danym momencie, co przekłada się bezpośrednio na dostępność produktu na inwestycjach tak indywidualnych, jak dużych projektów. W zasadzie klienci współpracujący z dystrybutorami McAlpine posiadają te same warunki, które są przygotowane dla najlepszych odbiorców. Dzięki współpracy instalatora z dystrybutorami McAlpine jest w stanie wysłać dana partię towaru bezpośrednio na budowę na życzenie instalatora.

Dział handlowy w postaci dedykowanych osób dla danych firm i fachowców jest w stałym kontakcie z odbiorcą, co ważne, nie są to osoby anonimowe dla klientów firmy. Odbiorca już w pierwszym etapie kieruje swoje uwagi do odpowiedniego pracownika (biurowego lub w terenie), który sprawę prowadzi do końca.

Najczęściej przy wadach produkcyjnych, po prostu towar wymieniany jest na nowy, co pozwala się cieszyć danymi urządzeniami od razu po zgłoszeniu reklamacji. 

Działalność proekologiczna McAlpine wyraża się nie tylko w standardowych działaniach, jak ograniczanie zużycia energii czy stosowanie opakowań biodegradowalnych.  Firma jest jednym z liderów produkcji pisuarów bezwodnych stosowanych coraz częściej w miejscach użyteczności publicznej. Jest to znaczny wkład w ograniczenie zużycia wody na całym świecie. 

Oddaj nas swój głos, ponieważ dzięki misji i strategii - "pierwszy wybór instalatora" - McAlpine stawia na:

1. Dobry kontakt z instalatorem - ciągła, bezpośrednia praca z instalatorami i z jego potrzebami realizowana poprzez szkolenia, targi, konkursy. weryfikację potrzeb poprzez mailing.
2. Ofertę szytą  na miarę - dzięki stałej współpracy firma jest w stanie dostarczyć w 72h lub często szybciej szeroką gamę produktów, która tworzy kompleksowość oferty i zaspakaja potrzeby najbardziej wymagających rozwiązań.

3. Jakość  bez kompromisu - pełne zaangażowanie projektantów po przekazaniu informacji z rynku daje idealny efekt w postaci produktu końcowego o najwyższych walorach użytkowych, który jest gwarantem wykonania każdej szczelnej instalacji.

 

W branży często mówi się o firmie: łączysz produkty McAlpine jak klocki lego lub jak masz problem zadzwoń do McAlpine.

Szanując czas instalatorów firma stara się hołdować  idei:  zamontuj, nie poprawiaj, zapomnij.

 

                                            

PPPI: Proszę przybliżyć nam Państwa firmę? Jak długo działa na rynku? Czym dokładnie się zajmuje?


McAlpine: W pierwszych latach XX wieku w Glasgow w Szkocji zapoczątkowała swoją historię rodzinna firma McAlpine. Jesteśmy producentem systemów  odpływowo –przelewowych mających zastosowanie w 80 krajach na świecie. Ponad 100 letnia tradycja odcisnęła trwały ślad w historii produkcji wyrobów instalacyjnych, przeznaczonych na rynki całego świata. W Polsce działamy od 1998 roku.

Filozofią firmy jest wdrażanie i wytwarzanie wyrobów najwyższej próby jakościowej w konkurencyjnej cenie. To, co sprawia, że firma odnosi sukcesy na rynku całego świata, jest zasługą wykwalifikowanej kadry, doświadczenia, zaawansowanej innowacyjności oraz nowoczesnych technologii produkcji. Dla nas jakość nie jest kompromisem ceny. Jest najważniejszą cechą, która wyróżnia wyroby McAlpine spośród innych.


PPPI: Firma przyjazna klientom / instalatorom to już trend, od którego nie ma odwrotu nie tylko na polskim rynku. Jakie są, Państwa zdaniem, kluczowe działania budujące wizerunek firmy przyjaznej klientom?


McAlpine: McAlpine Polska swoją pozycję na rynku zbudowała nie tylko dzięki wysokiej jakości produktom, szybkiej obsłudze, ale również poprzez bardzo dobre kontakty i relacje z klientami i instalatorami. Pozwala na to nasz aktywny udział w branżowych wydarzeniach, takich jak targi ogólnopolskie oraz lokalne, podczas których możliwe jest poznanie potrzeb i oczekiwań instalatorów, wymiana doświadczeń. Jednak  kluczem do zbudowania dobrego, pozytywnego  wizerunku firmy jest przede wszystkim wiarygodność. W dalszej kolejności - współpraca całej struktury firmy – wzbudzanie zaufania lojalnością i rzetelnością działań na wszystkich płaszczyznach funkcjonowania firmy. Nie bez znaczenia pozostaje także oferowane przez McAlpine fachowe doradztwo i pomoc techniczna, możliwość skorzystania z opcji FAQ lub wsparcie w postaci infolinii.


PPPI: A jakie są doświadczenia McAlpine wynikające ze współpracy z instalatorami? Na czym konkretnie ona polega?


McAlpine: Współpraca z instalatorami polega na przekazaniu wiedzy o produktach , ich cechach i wynikających korzyściach z ich zastosowania podczas targów, szkoleń lub dni otwartych u naszych dystrybutorów. Organizujemy szereg szkoleń w ramach współpracy z firmami, które bezpośrednio zaopatrują instalatorów w nasze produkty. Co dwa lata na Międzynarodowych Targach w Poznaniu przeprowadzamy mnóstwo edukacyjnych rozmów z instalatorami, na temat nowych rozwiązań, ulepszanej technologii i innowacyjności produktów McAlpine.

Wspieramy instalatorów w kwestii doradztwa i wyboru najlepszego dla danej sytuacji produktu. W razie potrzeb uzupełniamy fachową wiedzą zastosowanie danych produktów, ich prawidłowy montaż.


PPPI: W jaki sposób instalator może skorzystać z Państwa szkoleń? Gdzie się trzeba zgłosić? Z kim skontaktować?


McAlpine: Szkolenia organizowane są z reguły przez naszych dystrybutorów u nich w hurtowniach lub wynajętych lokalach. To dany dystrybutor zaprasza swoich klientów na szkolenie poprzedzone akcja informacyjną: mailing, plakaty, zaproszenia. Ponadto każdy Koordynator Sprzedaży oraz Kierownik Sprzedaży służy pomocą w ramach indywidualnych szkoleń. Najczęściej mają one formę bezpośrednich spotkań i rozmów podyktowanych konkretnymi potrzebami fachowców.


PPPI: Co McAlpine bierze pod uwagę, przygotowując swoją ofertę dla instalatorów?


McAlpine: McAlpine stawia na jakość, innowacyjność oraz łatwość montażu swoich wyrobów, zdobywając dzięki temu coraz większą liczbę instalatorów sięgających po nasze produkty.


PPPI: Czy są jakieś działania, do których trudno namówić fachowców branży instalacyjnej?


McAlpine: W obecnym czasie najtrudniejszym dla instalatora jest znalezienie czasu na uczestnictwo w szkoleniach, dlatego wiedzę na temat naszych produktów oraz nowości mogą zdobyć podczas zakupów w hurtowniach, gdzie organizujemy tzw. ”Śniadania z Instalatorami .” To rozwiązanie wprowadzone przez McAlpine sprawdza się już od wielu lat. W naszej współpracy z fachowcami zauważmy również, że sięganie po innowacyjne, a przy tym nie zawsze najtańsze rozwiązania, spotyka się z pewnym oporem, zwłaszcza wśród długoletnich instalatorów. 


PPPI: Powiedzenie – „jeśli szukasz jakiegoś rozwiązania, to znajdziesz je w McAlpine”  - ma z pewnością swoje uzasadnienie. Jakaś problemowa sytuacja, która przydarzyła się Państwa klientom, może być dobrym przykładem na prawdziwość tego powiedzenia?


McAlpine: McAlpine produkuje ponad 4000 produktów dostosowanych do wymogów i norm rynków całego świata - w Polsce oferujemy ponad 600 produktów. Produkt o nazwie BOSSCON 110-50-GR - pozwala zaoszczędzić czas i środki. Przykład - modernizacja łazienek w hotelach, internatach, akademikach.

HCFG3  to seria wpustów podłogowych z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci zaworu zwrotnego. Zastosowanie: pomieszczenia gospodarcze, w których dość często po odparowaniu wody pojawia się efekt wydobywania się z kanalizacji nieprzyjemnych zapachów. Rozwiązanie zastosowane we wpustach z serii HCFG3 całkowicie eliminuje ten problem. I wreszcie wyprzedaż zlewozmywaków u jednego z naszych klientów, który nie miał syfonów w komplecie i nie mógł sobie poradzić ze znalezieniem odpowiednich produktów – dopasowaliśmy syfony do 20 rodzajów zlewozmywaków. Bez syfonu zlewozmywaka nie da się zamontować.

W celu doboru odpowiedniego produktu rozwiązującego problem montażu oraz  wsparcia instalatora prowadzimy konsultacje oraz sięgamy po porady managerów z zaprzyjaźnionych firm. 


PPPI: Wraz z początkiem roku pojawiają się nowe szanse, możliwości, wyzwania… Jakie są Państwa plany na 2019 rok?


McAlpine: W 2019 chcemy aktywnie uczestniczyć w rozwoju naszych partnerów handlowych poprzez wprowadzanie nowości, organizowanie szkoleń rozpowszechniając coraz bardziej produkty McAlpine. Planujemy również rozszerzenie naszego asortymentu u wybranych odbiorców. Kolejnym celem jest umacnianie pozycji firmy na rynku poprzez wspieranie naszych dystrybutorów oraz wprowadzanie dalszych innowacyjnych rozwiązań.


PPPI: Udział w plebiscycie to doskonała okazja, by zaprezentować firmę, jej działalność, produkty szerokiemu gronu odbiorców, ale też zadanie, aby przekonać głosujących do oddania właśnie swego głosu na Państwa markę. Dlaczego warto oddać  swój głos na McAlpine?


McAlpine: Wieloletnie doświadczenie, szerokość asortymentu, indywidualne doradztwo, dostępność części zamiennych, długoletni doświadczeni pracownicy, a przede wszystkim jakość i niezawodność naszych produktów to argumenty przemawiające za naszą firmą.  Jesteśmy znani z innowacyjnych, sprawdzonych i pewnych rozwiązań. Staramy się stale rozszerzać gamę naszych produktów i udoskonalać je. McAlpine idealnie trafia w potrzeby branży instalacyjno-sanitarnej. 

Warto oddać na nas swój głos, ponieważ dzięki takiej motywacji będziemy starali się być jeszcze bardziej otwarci na potrzeby instalatorów i klientów. Takie wyróżnienie będzie dla nas inspiracją do dalszej pracy i rozwoju.

 

Dziękujemy za rozmowę.


McAlpine powstało w 1902 roku w Glasgow w Wielkiej Brytanii, szybko zyskując pozycję lidera na brytyjskim rynku i stając się pierwszym wyborem instalatora.

Firma od zawsze zwraca uwagę na zmieniające się trendy, nowoczesne rozwiązania i odpowiednie dopasowanie produktów do potrzeb klienta. Dużą część nakładów inwestuje w nowe formy i nieustanny rozwój.

Produkty McAlpine trafiają na rynek hurtowy, detaliczny, a także do producentów pod własnymi markami do 80 krajów na całym świecie.

To, co sprawia, że firma odnosi sukcesy na rynkach całego świata, jest zasługą wykwalifikowanej kadry, doświadczenia, zaawansowanej innowacyjności oraz nowoczesnych technologii produkcyjnych.

Od 1998 roku również w Polsce instalatorzy mają możliwość montowania najwyższej jakości produktów McAlpine. McAlpine Polska to zgrany zespół pozostający zawsze do dyspozycji fachowców.