Prandelli Polska

Firma Przyjazna Instalatorom

Kandydat do nagrody w kategorii
Firma Przyjazna Instalatorom

Firma Prandelli funkcjonuje na polskim rynku przeszło 25 lat i jest włoskim producentem systemów instalacji sanitarnych z tworzyw sztucznych.

Firma Przyjazna Instalatorom - Prandelli Polska Sp. z o.o.

* Współpraca z instalatorami

Priorytetem i zarazem przewagą konkurencyjną firmy jest profesjonalny personel, dysponujący szeroką wiedzą techniczną i doskonałą znajomością oferowanych produktów. 

Przedstawiciele techniczno - handlowi oferują pomoc techniczną na każdym etapie współpracy - doradzają klientom nie tylko w zakresie sprzedawanych produktów, ale także alternatywnych rozwiązań. Zaangażowanie pozwala im na obecność bezpośrednio na budowach, gdzie służą swoją pomocą i doświadczeniem.

Dział Techniczny pozostaje do dyspozycji klienta w zakresie pomocy, doradztwa, jak również szybkiej i sprawnej obsługi zgłoszeń reklamacyjnych. 

Prandelli szczególną uwagę zwraca na bieżącą analizę rynku oraz jego potrzeb, dzięki bliskim relacjom z klientami. Codzienny kontakt doradców techniczno - handlowych  oparty o nowoczesne metody komunikacji z instalatorami oraz pracownikami hurtowni stanowi stały punkt współpracy. 

Dzięki szerokiej wiedzy na temat potrzeb klientów, firma wprowadza do swojej oferty produkty, które ułatwiają pracę instalatorom. Oferty dopasowywane są do rzeczywistych potrzeb klientów. Dobór produktów odbywa się wspólnie z instalatorem, a często poprzedzony jest wizytą na budowie. Prandelli na zamówienie jest w stanie wykonać w szybkim czasie produkt ponadstandardowy, ściśle dopasowany do wymagań klienta!

Równie istotne dla firmy jest dzielenie się wiedzą, dlatego realizuje bogatą ofertę szkoleniową w różnych formach:

  • w siedzibie firmy w Gdańsku
  • w formie "Poranków z Prandelli" mających postać swobodnych spotkań przy grillu, podczas których obok przekazywania informacji o produktach, jest miejsce na wymianę doświadczeń oraz dyskusję
  • w formie spotkań szkoleniowo - integracyjnych łączących zajęcia szkoleniowe z ciekawymi formami integracji 

W 2018 roku Prandelli przeprowadził cykl szkoleń wyjazdowych u swoich dystrybutorów "Bezprzewodowe sterowanie inteligentnym domem". W ramach cyklu odbyło się 40 spotkań, w których udział wzięło ponad 1000 osób.

Uczestnicy szkoleń stacjonarnych otrzymują "Świadectwa Autoryzowanego Wykonawcy" systemów Prandelli.

* Założenia polityki handlowej 

Produkty Prandelli trafiają do instalatorów poprzez firmy dystrybucyjne oraz handlowe.

Na początku współpracy ustalana jest z każdym partnerem polityka sprzedaży, która następnie jest konsekwentnie realizowana.

Szanując czas instalatorów, Prandelli jako priorytet traktuje szybką i sprawną realizację zamówień, w terminie nie przekraczającym 24 godziny. Z pewnością pozwalają na to wysokie stany magazynowe. Produkty docierają do dystrybutorów w całej Polsce z magazynu centralnego znajdującego się w Gdańsku.

Klienci mają łatwy i szybki dostęp do kart katalogowych, instrukcji, atestów oraz dodatkowej wiedzy na temat produktu.

Firma dba o posprzedażową obsługę: udziela pomocy w uruchomieniu systemu czy pierwszej wspólnej instalacji sterowania, sprawnie obsługuje reklamacje. 

Produkty Prandelli objęte są 10-letnią gwarancją na systemy instalacyjne i 2-letnią na rozdzielacze. 


Oddaj swój głos na nas, ponieważ Prandelli to firma z długoletnią tradycją i wypracowanymi, sprawdzonymi wzorcami współpracy, cenionymi przez klientów. Każdego partnera handlowego oraz jego klientów stara się traktować z najwyższym stopniem zaangażowania.

O sile firmy stanowi zgrany i zaangażowany we współpracę z klientami zespół, dysponujący rozległą wiedzą techniczną i doświadczeniem. 

Marka Prandelli kojarzona jest z wysokiej jakości produktami. Cały czas poszukuje nowych inspiracji produktowych odpowiadających potrzebom klientów.


Prandelli  jest włoskim  producentem i dostawcą wysokiej jakości systemów rurowych z tworzyw sztucznych przeznaczonych głównie do wewnętrznych instalacji wodociągowych i grzewczych m.in. ogrzewania podłogowego. Marka Prandelli powstała w 1899 roku.

Produkty Prandelli cechuje wysoka jakość i dzięki temu wykonawca oraz użytkownik zyskują  pewność długowieczności wykonanej instalacji.  Wszystkie oferowane systemy produkowane są we Włoszech i posiadają 10-letnią gwarancję,  a produkcja objęta jest certyfikatem jakości ISO 9001:2008. 

W Polsce produkty Prandelli z sukcesem promowane są od 1992 roku. Magazyn centralny oraz siedziba firmy znajdują się w Gdańsku i to stąd zaopatrywani są dystrybutorzy w całej Polsce.

Na początku swojej działalności oferta firmy obejmowała jedynie system Coprax – rury i złączki z polipropylenu trzeciej generacji typu VESTOLEN P9421. Szeroki zakres średnic (20÷110mm) we wszystkich grupach ciśnieniowych oraz dodatkowo rury z włóknem szklanym sprawiają, że system ten można zastosować we wszystkich typach instalacji.

W odpowiedzi na potrzeby rynku przedsiębiorstwo w kolejnych latach poszerzało ofertę asortymentową o kolejne systemy.

Flagowym systemem firmy Prandelli  jest obecny na rynku od 1997 roku system Multyrama. Oparty jest na rurach  PEX/AL/PEX ( zakres16÷63 mm) wykonanych  z polietylenu sieciowanego (PEX) zarówno w warstwie wewnętrznej oraz zewnętrznej -  z aluminium zgrzewanym doczołowo (bez zakładki, która przeszkadzałaby w uzyskaniu pewnych połączeń).  Rury dwustronnie sieciowane są obecnie najbardziej odpornymi rurami dostępnymi na rynku. 
W systemie Multyrama dostępne są dwa rodzaje połączeń: zaprasowywane oraz skręcane.

Ponadto w ofercie firmy znajduje się także kompletny system wodnego ogrzewania podłogowego oparty na rurach wielowarstwowych PEX/AL/PEX, PERT/AL/PERT oraz jednorodnych PEX z barierą antydyfuzyjną. System przeznaczony jest zarówno do konstruowania systemów grzewczych w małych domkach jednorodzinnych, jak i większych obiektów przemysłowych. W połączeniu z elektronicznym sterowaniem Waterline lub Alpha IP tworzy podstawowy element inteligentnego domu.

Uzupełnienie oferty stanowią także produkty pochodzące od uznanych europejskich producentów, których Prandelli jest przedstawicielem w Polsce - złączki skręcane do rur PE, łączniki żeliwne.

Przez 20 lat swojej działalności firma zyskała silną pozycję na rynku, głównie dzięki filozofii  budowania trwałych relacji zarówno z partnerami handlowymi, wykonawcami jak i współpracownikami. Główną siłą marki jest lojalny i zaangażowany zespół ludzi posiadający szeroką wiedzę techniczną i doskonałą znajomość oferowanych produktów oraz ceniący przyjazną atmosferę pracy.

Największym wyróżnieniem dla firmy jest satysfakcja klientów i lojalność pracowników.