AFRISO Sp. z o.o.

Zestawy hydrauliczne PrimoBox w szafkach

Kandydat do nagrody w kategorii
Debiut Roku

AFRISO Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej Grupy AFRISO specjalizującej się w produkcji armatury zabezpieczającej i regulacyjnej oraz przyrządów sygnalizujących i pomiarowych. 

Debiut Roku - Zestawy hydrauliczne PrimoBox w szafkach 

AFRISO oferuje kompaktowe zestawy hydrauliczne PrimoBox w szafkach -  gotowe, estetyczne i sprawdzone rozwiązania oszczędzające miejsce w kotłowni. 

 • PrimoBox to 80% kotłowni w jednej szafce!

Zestawy PrimoBox zastępują skomplikowane instalacje ze sprzęgłami hydraulicznymi, rozdzielaczami, wymiennikami i układami mieszającymi.

Mogą być montowane zarówno natynkowo jak i podtynkowo.

 • Dzięki zestawom PrimoBox można stworzyć na ścianie kompletną kotłownię zamkniętą w estetyczną obudowę.

Zestawy PrimoBox składają się z trzech grup produktowych:

1) Zestawy separacyjne PrimoBox AHB
Zestawy separacyjne z wymiennikiem płytowym AHB serii 600 to kompaktowe, prefabrykowane rozwiązanie umożliwiające szybkie i wygodne połączenie dwóch źródeł ciepła w jedną instalację grzewczą. Mogą służyć do połączenia np.

 • kominka z płaszczem wodnym, zainstalowanym w układzie otwartym z zamkniętą instalacją grzewczą,
 • kotła na ekogroszek z kotłem gazowym.

Zestaw separacyjny AHB zamknięty jest w metalowej szafce. Wewnątrz szafki znajduje się wymiennik płytowy zapewniający całkowicie niezależną pracę poszczególnych obiegów grzewczych. Wymiennik jest fizyczną barierą dla medium grzewczego, co umożliwia łączenie instalacji otwartej i zamkniętej.
Przeznaczone są do fizycznego rozdziału medium grzewczego z dwóch różnych źródeł ciepła np. łączenie instalacji otwartej i zamkniętej. W wersji z zaworem AZV mogą służyć także do przygotowania c.w.u.

2) Łącznik PrimoBox AJB do połączenia zestawów PrimoBox AZB i AHB
Zestaw AJB 110 do połączenia ze sobą zestawów AHB oraz AZB składa się z:

 • odpowiednio dopasowanych rozstawem przewodów przyłączeniowych,
 • zaworów odcinających, 
 • metalowej obudowy z izolacją termiczną.

Górne przyłącza służą do podłączania zestawu AHB, dolne do podłączania zestawu AZB.

Zestaw AJB 110 służy do połączenia ze sobą zestawu separacyjnego AHB z zestawem mieszającym AZB. Łącząc zestaw separacyjny AHB z zestawem mieszającym AZB tworzymy kolumnę grzewczą pełniącą funkcję rozdzielania instalacji na poszczególne obiegi oraz separacji dwóch źródeł ciepła.

3) Zestawy mieszające PrimoBox AZB
Zestawy PrimoBox AZB ze sprzęgłem hydraulicznym są przeznaczone do hydraulicznej separacji źródła ciepła i dwóch lub trzech stref grzewczych. Poszczególne strefy mogą być zarówno zasilane obiegami bezpośrednimi bez mieszania, jak i medium o temperaturze niższej, uzyskiwanej dzięki mieszaniu. Zestawy mieszające PrimoBox AZB gwarantują prawidłowe natężenie przepływu medium i prawidłową pracę pomp we wszystkich obiegach instalacji grzewczej dzięki wbudowanemu sprzęgłu hydraulicznemu. Metalowa szafka zestawu przeznaczona jest do montażu na lub w ścianie.

 • Produkt jest dostępny na rynku od stycznia 2019 roku. 
 • Korzyści z zastosowania zestawów PrimoBox:

          1) Korzyści dla Instalatora:

           - gotowe rozwiązanie do szybkiego montażu na ścianie,

           - fabrycznie sprawdzone pod kątem szczelności oraz testowane pod względem elektrycznym i hydraulicznym urządzenie,

           - każdy produkt fabrycznie sprawdzany pod kątem szczelności.

               

           2) Korzyści dla Inwestora:


            - 80% kotłowni w jednej szafce,

            - estetycznie wykonana instalacja,

            - zamknięta instalacja mniej narażona na zanieczyszczenia i zapowietrzanie się. 

Oddaj na nas swój głos, ponieważ zestawy PrimoBox to ułatwienie pracy Instalatora i estetycznie wykonana instalacja Inwestora!

 • PrimoBox to 80% kotłowni w jednej szafce!
 • Zestawy PrimoBox przyspieszają pracę instalatora. Z informacji pozyskanych z rynku wiadomo, że PrimoBox przyspiesza pracę dwóch instalatorów nawet o jeden roboczy. Ponadto urządzenie jest sprawdzone pod kątem szczelności oraz przetestowane pod względem elektrycznym i hydraulicznym, co daje pewność bezawaryjnej pracy.
 • Inwestor zyskuje estetycznie wykonaną instalację, która jest mniej narażona na zanieczyszczenia i zapowietrzanie się, dzięki czemu liczba serwisów jest znacznie mniejsza.


PPPI: Korzenie firmy AFRISO znajdują się w Niemczech, zatem tytułem wstępu poprosimy o kilka słów wprowadzających w historię firmy?

AFRISO: Wszystko zaczęło się w 1869 roku, gdy Adalbert Fritz założył niewielki warsztat w Turyngii, w środkowych Niemczech. Gdy syn Adalberta, Franz dołączył do biznesu, firma otrzymała nazwę Adalbert Fritz & Sohn. Skrót tego sformułowania, używany w komunikacji telegraficznej, brzmiał „AFRISO” i stopniowo uzyskał rangę oficjalnej nazwy przedsiębiorstwa.


PPPI: W tym roku AFRISO obchodzi piękny jubileusz  – 150 lat intensywnej i konsekwentnej pracy, pokonywania wyzwań i kryzysów, ale przede wszystkim tworzenia innowacyjnych i skutecznych  rozwiązań dla rynku instalacyjnego sprawiło, że stali się Państwo jedną z najwyżej ocenianych i polecanych marek w branży. W czym tkwi źródło sukcesu?

AFRISO: Dla załogi AFRISO przeszłość nie jest zamkniętym rozdziałem, lecz impulsem do ciągłej adaptacji i zmian na lepsze, zgodnie z wymaganiami rynku. Po 150 latach można stwierdzić, że właściciele, menedżerowie i pracownicy przedsiębiorstwa trafnie odczytują wciąż zmieniające się potrzeby klientów oraz skutecznie reagują na pojawiające się wyzwania. 


PPPI: Jak wygląda Państwa współpraca z instalatorami? W jaki sposób zaspokajane są oczekiwania profesjonalistów z branży instalacyjnej na poziomie partnerstwa z AFRISO?

AFRISO: Naszą siłą i największą wartością są ludzie – zarówno nasi pracownicy, instalatorzy jak i profesjonalni partnerzy biznesowi, którym zapewniamy obsługę i wsparcie na najwyższym możliwym poziomie. Jesteśmy przekonani, że warunkiem skutecznego działania jest przystępowanie do niego z pełnym zaangażowaniem. Dokładamy wszelkich starań, by nasze produkty i informacja o nich, a także nasi zaangażowani pracownicy byli dostępni dla naszych partnerów zawsze, gdy zachodzi taka potrzeba.


PPPI: W plebiscycie PPPI w kategorii Debiut Roku zgłosili Państwo zestawy hydrauliczne PrimoBox w szafkach. Co to za produkt? Czym charakteryzuje się jego działanie?

AFRISO: PrimoBox to gotowe, estetyczne i sprawdzone rozwiązania oszczędzające miejsce w kotłowni. Zastępują skomplikowane instalacje ze sprzęgłami hydraulicznymi, rozdzielaczami, wymiennikami i układami mieszającymi. Mogą być montowane zarówno natynkowo jak i podtynkowo.  

 

Zestawy separacyjne PrimoBOX AHB przeznaczone są do fizycznego rozdziału medium grzewczego z dwóch różnych źródeł ciepła np. łączenie instalacji otwartej i zamkniętej.


Łącznik PrimoBox AJB służy do połączenia ze sobą zestawu separacyjnego AHB z zestawem mieszającym AZB. W ten sposób tworzymy komplet pełniący funkcję rozdzielania instalacji na poszczególne obiegi oraz separacji dwóch źródeł ciepła.

Zestawy mieszające PrimoBox AZB przeznaczone są wyłącznie do hydraulicznej separacji źródła ciepła i dwóch lub trzech stref grzewczych w zależności od wersji.

Zapraszamy na http://www.primobox.afriso.pl, gdzie znajdują się filmy poradnikowe, schematy aplikacyjne i wiele innych technicznych informacji o zestawach PrimoBox. 

PPPI: Wśród jego zalet wymienia się przede wszystkim kompaktowość…?

AFRISO: Kompaktowość jest tutaj bardzo istotna. Mówi się, że to 80% kotłowni w szafce. Jesteśmy zadowoleni, że aż tyle różnych produktów udało nam się zmieścić w tak niewielkiej skrzynce.

Dzięki zestawom PrimoBox można stworzyć na ścianie kompletną kotłownię zamkniętą w estetyczną obudowę.

Wewnątrz szafki PrimoBox AHB znajduje się wymiennik płytowy zapewniający całkowicie niezależną pracę poszczególnych obiegów grzewczych. Wymiennik jest fizyczną barierą dla medium grzewczego, co umożliwia łączenie instalacji otwartej i zamkniętej. Zestaw PrimoBox AHB posiada wbudowany sterownik odpowiadający za sterowanie pompami, automatyczne włączanie i wyłączanie źródła ciepła w instalacji zamkniętej (np. kotła gazowego) i sterowanie siłownikiem w wersji 642. Wewnątrz szafki poza wymiennikiem umieszczono także zawory odcinające, pompy obiegowe Grundfos UPM3 AUTO 15-70 130 mm, zawór bezpieczeństwa z rurą wyrzutową, niezbędne rury, okablowanie pomp, siłownika (jeśli występuje) i sterownika oraz izolację termiczną.

W metalowej szafce zestawu PrimoBox AZB znajdziemy między innymi: rozdzielacz ze sprzęgłem hydraulicznym, zawory odcinające z termometramipompy obiegowe Grundfos UPM3 AUTO 15-70 130 mm, odpowietrznik automatyczny, niezbędne rury, okablowanie pomp i siłowników (jeśli występują) oraz izolację termiczną.

Metalowe szafki zestawów przeznaczone są do montażu na lub w ścianie.

PPPI: Czemu mogą zawdzięczać swoją popularność zestawy PrimoBox wśród instalatorów, sprzedawców i użytkowników?

AFRISO: Poniżej kilka głównych argumentów, które przekonują instalatorów do zakupu i montażu zestawów PrimoBox. O części z nich mówią nawet sami instalatorzy z firmy INSTAL-MAR w filmie poradnikowym na kanale AFRISOpl na YouTube. 

KOMPAKTOWE - 80% kotłowni w jednej szafce.

PREFABRYKOWANE - Gotowe rozwiązanie do szybkiego montażu na ścianie.

SPRAWDZONE - Fabrycznie sprawdzony pod kątem szczelności oraz testowane pod względem elektrycznym i hydraulicznym.

BEZPIECZNE - Zamknięta instalacja mniej narażona na zanieczyszczenia i zapowietrzanie się.

ESTETYCZNE - Estetycznie wykonana instalacja.

PPPI: Jak długa jest gwarancja na produkt tego typu?

AFRISO: Gwarancja zostaje udzielona na terenie Rzeczypospolitej Polskiej na okres aż 36 miesięcy od daty zakupu w AFRISO Sp. z o.o.. Dla wygody instalatorów protokół reklamacyjny z tytułu gwarancji dostępny jest na stronie: https://afriso.pl/pl/pobierz/protokol-reklamacji, chociaż zakładamy, że nie będzie potrzebny zbyt często.

PPPI: A jak wygląda jego dystrybucja?

AFRISO: AFRISO współpracuje z wieloma hurtowniami na terenie całego kraju a zestawy PrimoBox dostępne są już w magazynach naszych partnerów handlowych. W razie pytań nasi przedstawiciele udzielą szczegółowych informacji w kwestii dostępności oraz zamówień na produkty. Zapraszamy na www.afriso.pl po więcej informacji.

Dziękujemy za rozmowę. 


AFRISO Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej Grupy AFRISO, istniejącej na rynku europejskim od ponad 150 lat. Firmę AFRISO założył Adalbert Fritz w 1869 roku w Turyngii. Nazwa firmy stanowi skrót sformułowania Adalbert FRItz & SOhn.

Dziś Grupa AFRISO, wciąż należąca do rodziny Fritzów i zarządzana przez jej czwarte pokolenie, jest producentem armatury zabezpieczającej i regulacyjnej oraz przyrządów sygnalizujących i pomiarowych. 

W Polsce produkty marki AFRISO zaczęły się pojawiać zaraz po roku 1990.

Dynamiczny wzrost sprzedaży sprawił, że w 1997 roku powstała w Gliwicach firma AFRISO-Euro-Dynamika. W roku 2007 nazwa firmy została zmieniona na AFRISO Sp. z o.o. i pod tą nazwą funkcjonuje do dziś.