AFRISO Sp. z o.o.

Zestawy hydrauliczne PrimoBox w szafkach

Kandydat do nagrody w kategorii
Debiut Roku

AFRISO Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej Grupy AFRISO specjalizującej się w produkcji armatury zabezpieczającej i regulacyjnej oraz przyrządów sygnalizujących i pomiarowych. 

Debiut Roku - Zestawy hydrauliczne PrimoBox w szafkach 

AFRISO oferuje kompaktowe zestawy hydrauliczne PrimoBox w szafkach -  gotowe, estetyczne i sprawdzone rozwiązania oszczędzające miejsce w kotłowni. 

 • PrimoBox to 80% kotłowni w jednej szafce!

Zestawy PrimoBox zastępują skomplikowane instalacje ze sprzęgłami hydraulicznymi, rozdzielaczami, wymiennikami i układami mieszającymi.

Mogą być montowane zarówno natynkowo jak i podtynkowo.

 • Dzięki zestawom PrimoBox można stworzyć na ścianie kompletną kotłownię zamkniętą w estetyczną obudowę.

Zestawy PrimoBox składają się z trzech grup produktowych:

1) Zestawy separacyjne PrimoBox AHB
Zestawy separacyjne z wymiennikiem płytowym AHB serii 600 to kompaktowe, prefabrykowane rozwiązanie umożliwiające szybkie i wygodne połączenie dwóch źródeł ciepła w jedną instalację grzewczą. Mogą służyć do połączenia np.

 • kominka z płaszczem wodnym, zainstalowanym w układzie otwartym z zamkniętą instalacją grzewczą,
 • kotła na ekogroszek z kotłem gazowym.

Zestaw separacyjny AHB zamknięty jest w metalowej szafce. Wewnątrz szafki znajduje się wymiennik płytowy zapewniający całkowicie niezależną pracę poszczególnych obiegów grzewczych. Wymiennik jest fizyczną barierą dla medium grzewczego, co umożliwia łączenie instalacji otwartej i zamkniętej.
Przeznaczone są do fizycznego rozdziału medium grzewczego z dwóch różnych źródeł ciepła np. łączenie instalacji otwartej i zamkniętej. W wersji z zaworem AZV mogą służyć także do przygotowania c.w.u.

2) Łącznik PrimoBox AJB do połączenia zestawów PrimoBox AZB i AHB
Zestaw AJB 110 do połączenia ze sobą zestawów AHB oraz AZB składa się z:

 • odpowiednio dopasowanych rozstawem przewodów przyłączeniowych,
 • zaworów odcinających, 
 • metalowej obudowy z izolacją termiczną.

Górne przyłącza służą do podłączania zestawu AHB, dolne do podłączania zestawu AZB.

Zestaw AJB 110 służy do połączenia ze sobą zestawu separacyjnego AHB z zestawem mieszającym AZB. Łącząc zestaw separacyjny AHB z zestawem mieszającym AZB tworzymy kolumnę grzewczą pełniącą funkcję rozdzielania instalacji na poszczególne obiegi oraz separacji dwóch źródeł ciepła.

3) Zestawy mieszające PrimoBox AZB
Zestawy PrimoBox AZB ze sprzęgłem hydraulicznym są przeznaczone do hydraulicznej separacji źródła ciepła i dwóch lub trzech stref grzewczych. Poszczególne strefy mogą być zarówno zasilane obiegami bezpośrednimi bez mieszania, jak i medium o temperaturze niższej, uzyskiwanej dzięki mieszaniu. Zestawy mieszające PrimoBox AZB gwarantują prawidłowe natężenie przepływu medium i prawidłową pracę pomp we wszystkich obiegach instalacji grzewczej dzięki wbudowanemu sprzęgłu hydraulicznemu. Metalowa szafka zestawu przeznaczona jest do montażu na lub w ścianie.

 • Produkt jest dostępny na rynku od stycznia 2019 roku. 
 • Korzyści z zastosowania zestawów PrimoBox:

          1) Korzyści dla Instalatora:

           - gotowe rozwiązanie do szybkiego montażu na ścianie,

           - fabrycznie sprawdzone pod kątem szczelności oraz testowane pod względem elektrycznym i hydraulicznym urządzenie,

           - każdy produkt fabrycznie sprawdzany pod kątem szczelności.

               

           2) Korzyści dla Inwestora:


            - 80% kotłowni w jednej szafce,

            - estetycznie wykonana instalacja,

            - zamknięta instalacja mniej narażona na zanieczyszczenia i zapowietrzanie się. 

Oddaj na nas swój głos, ponieważ zestawy PrimoBox to ułatwienie pracy Instalatora i estetycznie wykonana instalacja Inwestora!

 • PrimoBox to 80% kotłowni w jednej szafce!
 • Zestawy PrimoBox przyspieszają pracę instalatora. Z informacji pozyskanych z rynku wiadomo, że PrimoBox przyspiesza pracę dwóch instalatorów nawet o jeden roboczy. Ponadto urządzenie jest sprawdzone pod kątem szczelności oraz przetestowane pod względem elektrycznym i hydraulicznym, co daje pewność bezawaryjnej pracy.
 • Inwestor zyskuje estetycznie wykonaną instalację, która jest mniej narażona na zanieczyszczenia i zapowietrzanie się, dzięki czemu liczba serwisów jest znacznie mniejsza.


AFRISO Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej Grupy AFRISO, istniejącej na rynku europejskim od ponad 150 lat. Firmę AFRISO założył Adalbert Fritz w 1869 roku w Turyngii. Nazwa firmy stanowi skrót sformułowania Adalbert FRItz & SOhn.

Dziś Grupa AFRISO, wciąż należąca do rodziny Fritzów i zarządzana przez jej czwarte pokolenie, jest producentem armatury zabezpieczającej i regulacyjnej oraz przyrządów sygnalizujących i pomiarowych. 

W Polsce produkty marki AFRISO zaczęły się pojawiać zaraz po roku 1990.

Dynamiczny wzrost sprzedaży sprawił, że w 1997 roku powstała w Gliwicach firma AFRISO-Euro-Dynamika. W roku 2007 nazwa firmy została zmieniona na AFRISO Sp. z o.o. i pod tą nazwą funkcjonuje do dziś.