TOP-THERM POLSKA

Separator zanieczyszczeń c.o. z filtrem magnetycznym i obejściem. Model T3

Kandydat do nagrody w kategorii
Debiut Roku

TOP-THERM POLSKA - młoda duchem i obecnością na rynku firma, zarządzana przez zespół ludzi z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży HVACR.

Debiut Roku - Separator zanieczyszczeń c.o. z filtrem magnetycznym i obejściem - model T3

Minifiltr magnetyczny z separatorem zanieczyszczeń, półśrubunkowym kątowym przyłączem do kotła, wyposażony w zintegrowany zawór obejściowy i odcinający oraz zawór zwrotny. Szybki i łatwy montaż pod kotłem. Zajmuje mało miejsca dzięki niewielkim wymiarom: szerokość 5 cm, wysokość 15 cm.

W jednym urządzeniu skumulowane są trzy funkcje:

  • zawór odcinający,
  • filtr magnetyczny
  • separator osadów(odstojnik)

 

Zaprojektowane jest ono tak, aby zawór zwrotny na wyjściu separatora zapobiegał opróżnianiu kotła podczas płukania filtra. Przezroczysty korpus odstojnika (z mosiężną wkładką) pozwala sprawdzić wizualnie stan wkładu filtracyjnego i wody w układzie grzewczym.

Wkład ze stali nierdzewnej o podwójnej 500 mikronowej siatce skutecznie filtruje osady z miedzi i aluminium, które nie są wychwytywane przez magnes jako materiały nieżelazne. Natomiast zanieczyszczenia zawierające żelazo zatrzymywane są przez silny magnes neodymowy o indukcji 1,1 Tesli. Separator wyposażony jest w zawór spustowy do jego przepłukiwania.

Zintegrowany zawór 3-funkcyjny położenia dźwigni : 
ON separator zanieczyszczeń pracuje w instalacji; 
OFF odcięty separator zanieczyszczeń i instalacja;
BY PASS odcięty separator zanieczyszczeń umożliwia płukanie filtra przy działającej instalacji.

Produkt dedykowany jest do montażu w nowych instalacjach c.o. w celu bieżącej jej ochrony (szczególnie wymienników kotła oraz pomp), a także w instalacjach modernizowanych oraz konserwowanych - poza wymienionymi funkcjami można na bieżąco, dzięki przezroczystemu kielichowi inspekcyjnemu monitorować stan instalacji po wykonanym płukaniu instalacji.

W sieci dystrybucji od 4 kwartału 2018 r.
Pozwala na maksymalne zwiększenie ochrony instalacji przed różnego typu zanieczyszczeniami, inspekcję jakości wody w instalacji c.o oraz bieżącą konserwację układu bez ingerencji firmy serwisowej.
Produkt można zakupić w tradycyjnej sieci dystrybucji na terenie kraju.

Separator w całości jest wykonany z materiałów podlegających recyclingowi. Dzięki walorom użytkowym produktu, przedłuża żywotność pomp pracujących w instalacji oraz wymienników (pierwotnych i wtórnych) w kotłach.


TOP-THERM POLSKA stawia na praktyczną innowację - w zderzeniu wymagań producentów kotłów w kwestii ochrony pomp i wymienników, oczekiwań instalatorów oraz serwisów odbierających instalację pod kątem bezawaryjnego i bezobsługowego systemu cieplnego -  produkt oferowany przez TOP-THERM POLSKA jest najlepszym wyborem.


TOP-THERM POLSKA -młoda duchem i obecnością na rynku firma, zarządzana przez zespół ludzi z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży HVACR.

Jest skupiona na słuchaniu potrzeb rynku i ich realizowaniu w oparciu o tradycyjną sieć dystrybucji. Adresatem  oferty  są wyłącznie profesjonalne podmioty instalacyjne i serwisowe. Ich rekomendacja oraz montaż produktów TOP-THERM POLSKA jest dla właścicieli potwierdzeniem wyboru właściwego kierunku rozwoju.

Firma wyszukuje i wdraża praktyczne rozwiązania, których oczekują wykonawcy w branży. Zaskakuje każdym wdrożeniem produktu - kolejny hit produktowy pojawi się w 1 kwartale 2019 r.