Kospel S.A.

SWK Termo Top. Zasobnik c.w.u. z wężownicą

Kandydat do nagrody w kategorii
Produkt Roku

Kospel S.A. – jeden z największych producentów elektrycznych podgrzewaczy wody, zasobników i wymienników c.w.u., pomp ciepła, kolektorów słonecznych oraz elektrycznych kotłów c.o. Powstające w zakładach produkcyjnych produkty eksportowane są do 57 krajów świata. 

Produkt Roku – SWK Termo Top Zasobnik c.w.u. z wężownicą

SWK Termo Top to zasobnik c.w.u. z wężownicą, który przeznaczony jest do montażu pod wiszącym kotłem gazowym i elektrycznym.  Znajduje zastosowanie przede wszystkim w kotłowniach domów jednorodzinnych. Wymiennik dostępny jest w trzech pojemnościach: 100, 120 i 140 litrów.

Wymiennik zapewnia najwyższą energooszczędność, dzięki zastosowaniu izolacji o grubości 65 mm z pianki PUR. Minimalne straty energii zapewniają oszczędność ok. 320 kWh rocznie w porównaniu z podobnym wymiennikiem w klasie C.

Kluczowymi w procesie produkcji zbiorników są zaawansowane technologie produkcji polegające na spawaniu i emaliowaniu. Zautomatyzowany system emaliowania proszkowego zapewnia uzyskanie równomiernej powłoki o optymalnie dobranej grubości, która tworzy najwyższej jakości zabezpieczenie antykorozyjne. Dodatkowym atutem emaliowania proszkowego jest brak zanieczyszczeń powietrza i wody, które sprawiają sporo problemów w emalierniach tradycyjnych.

Przed wejściem na rynek produkt przechodzi wieloetapowy system kontroli jakości, który rozpoczyna się od wyboru odpowiednio wyselekcjonowanych gatunków stali dostarczanej przez sprawdzonych dostawców. W kolejnych etapach wszystkie zbiorniki przechodzą próby szczelności oraz kontrolę jakości powłoki emalierskiej.

Wszystko to pozwoliło stworzyć produkt charakteryzujący się bezkonkurencyjną jakością z gwarancją obejmującą 6 lat!

Oddaj swój głos na nas, ponieważ SWK Termo Top to produkt posiadający wiele zalet!

  •  klasa energetyczna A
  •  bardzo dobra izolacja cieplna ogranicza straty ciepła nawet o 50% 
  •  najwyższa trwałość urządzenia gwarantowana dzięki zaawansowanej technologii produkcyjnej: emaliowania proszkowego
  •  bezkonkurencyjna jakość będąca wynikiem wieloetapowego systemu kontroli jakości
  •  gwarancja na 6 lat


Kospel S.A. – jeden z największych producentów elektrycznych podgrzewaczy wody, zasobników i wymienników c.w.u., pomp ciepła, kolektorów słonecznych oraz elektrycznych kotłów c.o.

Produkcja skoncentrowana jest w czterech zakładach produkcyjnych wyspecjalizowanych w poszczególnych etapach produkcji, od działu konstrukcyjnego począwszy poprzez montaż, a na pakowaniu i magazynowaniu kończąc. W zakładzie mieszczącym się w Damnicy znajduje się pierwsza w Polsce zautomatyzowana linia do emaliowania proszkowego zbiorników.  Zastosowano technologię amerykańskiej firmy Nordson, która jest wiodącym producentem urządzeń do malowania i lakierowania przemysłowego. Technologia ta zapewnia precyzyjne nanoszenie emalii na powierzchnię zbiornika i gwarantuje najwyższą jakość powłoki, która stanowi zabezpieczenie antykorozyjne. Wymienniki z logo Kospel docenili nie tylko klienci, stały się one rynkowym wyznacznikiem jakości i wzorem do naśladowania dla konkurencji.

W styczniu 2010 roku firma Kospel otworzyła linię do produkcji kolektorów słonecznych. Tym samym jako pierwszy polski producent zaoferowała kompletną instalację solarną – zarówno kolektory, jak i wymienniki c.w.u. własnej produkcji.

W 2014 roku firma  opracowała pierwszy model pompy ciepła do ogrzewania wody użytkowej. W przygotowaniu są kolejne, gdyż pompy ciepła stały się najdynamiczniej rozwijającym się segmentem rynku w najbliższych latach.

Firma Kospel oferuje obecnie najszerszy asortyment elektrycznych przepływowych podgrzewaczy wody. Od urządzeń umywalkowych aż po podgrzewacze dużej mocy do zastosowań przemysłowych.

Lata systematycznej pracy, badania i certyfikacja produktów na lokalnych rynkach oraz szereg imprez targowych i szkoleń zaczęły przynosić owoce. Dzisiaj eksport stanowi ponad 40% obrotów firmy. Urządzenia marki Kospel znane są zarówno w Europie jak i w tak dalekich państwach, jak Mongolia, Chiny, Australia czy Arabia Saudyjska. Łącznie w 57 krajach świata.