Kospel S.A.

SWK Termo Top. Zasobnik c.w.u. z wężownicą

Kandydat do nagrody w kategorii
Produkt Roku

Kospel S.A. – jeden z największych producentów elektrycznych podgrzewaczy wody, zasobników i wymienników c.w.u., pomp ciepła, kolektorów słonecznych oraz elektrycznych kotłów c.o. Powstające w zakładach produkcyjnych produkty eksportowane są do 57 krajów świata. 

Produkt Roku – SWK Termo Top Zasobnik c.w.u. z wężownicą

SWK Termo Top to zasobnik c.w.u. z wężownicą, który przeznaczony jest do montażu pod wiszącym kotłem gazowym i elektrycznym.  Znajduje zastosowanie przede wszystkim w kotłowniach domów jednorodzinnych. Wymiennik dostępny jest w trzech pojemnościach: 100, 120 i 140 litrów.

Wymiennik zapewnia najwyższą energooszczędność, dzięki zastosowaniu izolacji o grubości 65 mm z pianki PUR. Minimalne straty energii zapewniają oszczędność ok. 320 kWh rocznie w porównaniu z podobnym wymiennikiem w klasie C.

Kluczowymi w procesie produkcji zbiorników są zaawansowane technologie produkcji polegające na spawaniu i emaliowaniu. Zautomatyzowany system emaliowania proszkowego zapewnia uzyskanie równomiernej powłoki o optymalnie dobranej grubości, która tworzy najwyższej jakości zabezpieczenie antykorozyjne. Dodatkowym atutem emaliowania proszkowego jest brak zanieczyszczeń powietrza i wody, które sprawiają sporo problemów w emalierniach tradycyjnych.

Przed wejściem na rynek produkt przechodzi wieloetapowy system kontroli jakości, który rozpoczyna się od wyboru odpowiednio wyselekcjonowanych gatunków stali dostarczanej przez sprawdzonych dostawców. W kolejnych etapach wszystkie zbiorniki przechodzą próby szczelności oraz kontrolę jakości powłoki emalierskiej.

Wszystko to pozwoliło stworzyć produkt charakteryzujący się bezkonkurencyjną jakością z gwarancją obejmującą 6 lat!

Oddaj swój głos na nas, ponieważ SWK Termo Top to produkt posiadający wiele zalet!

  •  klasa energetyczna A
  •  bardzo dobra izolacja cieplna ogranicza straty ciepła nawet o 50% 
  •  najwyższa trwałość urządzenia gwarantowana dzięki zaawansowanej technologii produkcyjnej: emaliowania proszkowego
  •  bezkonkurencyjna jakość będąca wynikiem wieloetapowego systemu kontroli jakości
  •  gwarancja na 6 lat

PPPI: Od pierwszego produktu opuszczającego halę produkcyjną do pozycji lidera długa droga. Jaka jest recepta firmy Kospel na sukces? 

Kospel: Firma Kospel została założona w 1990 roku. Obecnie jesteśmy jednym z największych europejskich producentów elektrycznych podgrzewaczy wody, zasobników i wymienników c.w.u., pomp ciepła, kolektorów słonecznych oraz elektrycznych kotłów c.o. Firma posiada 4 nowoczesne zakłady produkcyjne, systematycznie zwiększa sprzedaż, a nasze produkty znane są w ponad 55 krajach świata. To jest imponujący sukces a Kospel odniósł go dzięki postawieniu na innowacyjność, rozwój technologii oraz wysoką jakość produkowanych wyrobów. Za tym wszystkim idzie najwyższy poziom zadowolenia Klientów. Sukces firmy Kospel nie jest dziełem przypadku. Składa się na niego wysiłek całego zespołu pracowników. Od początku stawiamy na zaangażowanie we wszystkich aspektach naszej działalności. Mam na myśli zarówno produkcję urządzeń najwyższej jakości ale przede wszystkim odpowiadanie na potrzeby rynku. Nieocenioną bazą wiedzy w tym zakresie są dla naszej firmy najcenniejsi partnerzy  -  Instalatorzy. 

PPPI: Na czym Państwo opierają przewagę konkurencyjną w firmie?

Kospel: Konkurencja między producentami jest z punktu widzenia rynku najwyższą wartością. Dzięki niej, klienci mają dostęp do nowoczesnych technologii zawartych w coraz doskonalszych urządzeniach. Nasz zespół stale monitoruje rynek szukając nowych rozwiązań. Dział Badawaczo - Rozwojowy pracuje nad udoskonalaniem produktów oraz wprowadzaniem do oferty innowacyjnych urządzeń, doskonale wpasowujących się w trendy rynkowe. Jestem przekonany, że to właśnie połączenie jakości z innowacyjnością stanowi naszą przewagę nad konkurencją. 

PPPI: Jak wygląda Państwa współpraca z instalatorami i na co mogą liczyć ze strony firmy Kospel?

Kospel: Rynek instalacyjny w ostatnich latach bardzo się rozwinął. Producenci dostosowując się do potrzeb, próbują dotrzeć do wykonawców instalacji na różne sposoby.

Firma Kospel od lat prowadzi szereg akcji dla instalatorów na terenie całego kraju. Szkolenia, spotkania w formie dni otwartych, akcje promocyjne czy programy lojalnościowe – to tylko niektóre z nich. Z naszego punktu widzenia ogromną wartość stanowią wizyty grup instalatorów w naszych zakładach. Szczególną uwagę zwracamy też na możliwość wymiany poglądów dotyczących produkowanych przez nas urządzeń, a także kierunki rozwoju rynku. Nasi pracownicy obsługujący infolinię produktową oraz serwisową są do dyspozycji i udzielają wszelkiej niezbędnej pomocy technicznej kontaktującym się z nami instalatorom.

PPPI: W plebiscycie PPPI w kategorii Produkt Roku zgłosili Państwo zasobnik SWK Termo Top. Co to za produkt? Czym charakteryzuje się  jego działanie?

Kospel: Wymiennik  SWK Termo Top to urządzenie przeznaczone głównie do montażu pod wiszącymi kotłami c.o.. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w kotłowniach domów jednorodzinnych. Dostępne są pojemności 100, 120 i 140 litrów. Wymiennik SWK posiada szereg zalet, które sprawiają, że wyróżnia się na tle konkurencyjnych urządzeń. Wężownica o dużej powierzchni wymiany ciepła zapewnia doskonały odbiór ciepła z kotła c.o. i szybkie podgrzewanie wody użytkowej. Zautomatyzowany system emaliowania proszkowego zapewnia uzyskanie równomiernej powłoki o optymalnie dobranej grubości, która tworzy najwyższej jakości zabezpieczenie antykorozyjne.  Dodatkowym atutem emaliowania proszkowego jest brak zanieczyszczeń powietrza i wody, które sprawiają sporo problemów w emalierniach tradycyjnych. Ma to istotny wpływ na ochronę środowiska. 

PPPI: Nie bez znaczenia jest również jego energooszczędność?

Kospel: Oczywiście. Wymienniki SWK Termo Top dzięki zastosowaniu bardzo dobrej izolacji z pianki PUR o grubości 65mm wyróżniają się wysoką klasą efektywności energetycznej „A”. Minimalne straty energii zapewniają oszczędność ok. 320kWh rocznie w porównaniu do podobnego zbiornika w klasie „C”. Ma to znaczący wpływ na częstotliwość załączania się np. kotła gazowego – minimalne straty postojowe powodują rzadsze załączanie kotła, co wydłuża jego żywotność.

PPPI: Czemu zawdzięczają swoją popularność wymienniki SWK Termo Top wśród instalatorów, sprzedawców i użytkowników?

Kospel: Rzeczywiście wymienniki SWK Termo Top zyskały popularność wśród instalatorów, sprzedawców i użytkowników a zawdzięczają ją przede wszystkim najwyższej energooszczędności i jakości wykonania. Stosując wieloetapowy system kontroli jakości obejmujący m.in. próby szczelności oraz kontrolę powłoki emalierskiej każdego urządzenia mamy pewność, że wymiennik będzie służył użytkownikowi długie lata. Dzięki takim zabiegom, nasze urządzenia cieszą się zaufaniem na rynku zarówno wśród instalatorów jak i użytkowników.

PPPI: Ile trwa gwarancja na produkt tego typu?

Kospel:  Zwykle okres gwarancji na wymienniki to 5 lat. Gwarancja na wymiennik SWK Termo Top wynosi 6 lat. Podobnie kształtuje się gwarancja na wszystkie zbiorniki emaliowane o poj. do 500L produkowane przez Kospel. Warto zaznaczyć, że jako pierwsi na rynku zdecydowaliśmy się na tak długi okres gwarancji. Gwarancja obwarowana jest koniecznością wymiany anody magnezowej po każdych 18 miesiącach użytkowania. Dodam tylko, że stan anody powinien być kontrolowany co 12 miesięcy, gdyż w szczególnych wypadkach może ona ulec przyspieszonemu zużyciu.

PPPI: A jak wygląda dystrybucja wymienników SWK Termo Top?

Kospel: Kospel od lat współpracuje ze specjalistycznymi hurtowniami na terenie całego kraju. Są to sprawdzone firmy, obsługujące rynek instalatora. Ich pracownicy przechodzą liczne szkolenia, aby wiedza i poziom obsługi odpowiadał najwyższym standardom.

Ma to zapewnić dostępność naszych produktów dla każdego instalatora w  kraju, niezależnie od miejsca zamieszkania oraz odpowiedzieć na pojawiające się pytania,  rozwiać wszelkie wątpliwości.

PPPI: Udział w plebiscycie to doskonała okazja, by zaprezentować firmę, jej działalność, produkty szerokiemu gronu odbiorców, ale też zadanie, aby przekonać głosujących do oddania swego głosu na Państwa markę. Jak firma Kospel zapisze się w historii plebiscytu?

Kospel: Mam nadzieję, że nasz udział w plebiscycie przyczyni się do jeszcze większej popularyzacji marki Kospel. Chciałbym, aby plebiscyt potwierdził jeszcze raz wiedzę instalatorów o stabilnej pozycji  i ciągłym rozwoju naszej firmy. Wszelkie działania które podejmujemy, począwszy od założeń projektowych aż do wykonania produkcyjnego urządzeń mają jeden cel: jak najlepiej służyć użytkownikowi. Dzięki takiemu założeniu cieszymy się bardzo dobrą opinią wśród instalatorów, którzy stosują nasze urządzenia w swojej codziennej pracy. Myślę, że dzięki udziałowi w plebiscycie grono zadowolonych użytkowników i ufających naszej marce instalatorów znacznie się powiększy.

Dziękujemy za rozmowę.

 


Kospel S.A. – jeden z największych producentów elektrycznych podgrzewaczy wody, zasobników i wymienników c.w.u., pomp ciepła, kolektorów słonecznych oraz elektrycznych kotłów c.o.

Produkcja skoncentrowana jest w czterech zakładach produkcyjnych wyspecjalizowanych w poszczególnych etapach produkcji, od działu konstrukcyjnego począwszy poprzez montaż, a na pakowaniu i magazynowaniu kończąc. W zakładzie mieszczącym się w Damnicy znajduje się pierwsza w Polsce zautomatyzowana linia do emaliowania proszkowego zbiorników.  Zastosowano technologię amerykańskiej firmy Nordson, która jest wiodącym producentem urządzeń do malowania i lakierowania przemysłowego. Technologia ta zapewnia precyzyjne nanoszenie emalii na powierzchnię zbiornika i gwarantuje najwyższą jakość powłoki, która stanowi zabezpieczenie antykorozyjne. Wymienniki z logo Kospel docenili nie tylko klienci, stały się one rynkowym wyznacznikiem jakości i wzorem do naśladowania dla konkurencji.

W styczniu 2010 roku firma Kospel otworzyła linię do produkcji kolektorów słonecznych. Tym samym jako pierwszy polski producent zaoferowała kompletną instalację solarną – zarówno kolektory, jak i wymienniki c.w.u. własnej produkcji.

W 2014 roku firma  opracowała pierwszy model pompy ciepła do ogrzewania wody użytkowej. W przygotowaniu są kolejne, gdyż pompy ciepła stały się najdynamiczniej rozwijającym się segmentem rynku w najbliższych latach.

Firma Kospel oferuje obecnie najszerszy asortyment elektrycznych przepływowych podgrzewaczy wody. Od urządzeń umywalkowych aż po podgrzewacze dużej mocy do zastosowań przemysłowych.

Lata systematycznej pracy, badania i certyfikacja produktów na lokalnych rynkach oraz szereg imprez targowych i szkoleń zaczęły przynosić owoce. Dzisiaj eksport stanowi ponad 40% obrotów firmy. Urządzenia marki Kospel znane są zarówno w Europie jak i w tak dalekich państwach, jak Mongolia, Chiny, Australia czy Arabia Saudyjska. Łącznie w 57 krajach świata.