Uponor

Sysem Uponor MLC

Kandydat do nagrody w kategorii
Produkt Roku

Firma Uponor jest czołowym globalnym dostawcą systemów i rozwiązań z zakresu dostarczania bezpiecznej wody pitnej, energooszczędnych systemów ogrzewania i chłodzenia oraz niezawodnych rozwiązań infrastrukturalnych. 

Produkt Roku - System Uponor MLC

Opis produktu

 • Uponor MLC jest to system rur wielowarstwowych i kształtek oferowany w zakresie średnic 14–110 mm. Rury wielowarstwowe systemu Uponor MLC zbudowane są z zgrzewanej w sposób ciągły rury aluminiowej, do której od zewnątrz i wewnątrz nałożono warstwę odpornego na podwyższoną temperaturę polietylenu PE-RT II ( wg DIN 16833), dzięki specjalnym właściwościom tego polietylenu PE-RT łańcuchy molekuł łączą się ze sobą w sieć dającą podobny efekt jak przy sieciowaniu w rurach PE-X.   
 • Wszystkie złączki systemu Uponor MLC w zakresie średnic 14 – 110 mm  wyposażone są w funkcję testu próby szczelności, wg DVGW W 534, co gwarantuje uniknięcie błędów montażowych (połączenie szczelne tylko po  wykonaniu zaprasowania). Konstrukcja kształtek systemu Uponor MLC skraca proces montażowy, jak również eliminuje zagrożenie wystąpienia ewentualnej nieszczelności  ( uszkodzenie oringu ) poprzez wyeliminowanie procesu fazowania rury w pełnym zakresie oferowanych średnic.
 • System kształtek modułowych Uponor MLC dla poziomów i pionów w zakresie średnic 16 – 110 mm daje nieograniczone możliwości prowadzenia instalacji wodociągowych i centralnego ogrzewania. Dzięki zastosowaniu technologii modułowej w ramach jednej kształtki, jest możliwość wykonania dowolnej kombinacji redukcji średnic, jednocześnie zajmując mniej miejsca w stosunku do standardowych rozwiązań.  System daje również możliwość zainstalowania na rurociągu dowolnej armatury - przejścia na gwinty zewnętrzne , wewnętrzne lub też połączenia kołnierzowe, co ostatecznie wpływa znacząco na łatwość i szybkość montażu, jak również umożliwia bezproblemowe rozbudowanie instalacji.
 • Dzięki wyjątkowej elastyczności rur Uponor MLC jest możliwość zmiany biegu rurociągu bez stosowania kształtek systemowych nawet przy średnicach 50 i 63 mm

 • Montaż systemu Uponor MLC może odbywać się w temperaturach od -10˚C do +40 ˚C .
 • Firma Uponor w zakresie systemu MLC oferuje szeroki asortyment kształtek zaprasowywanych, zarówno z PPSU, jak również z mosiądzu. Wszystkie złączki mosiężne są zabezpieczone specjalną powłoką z cyny, która zabezpiecza w 100% przed przedostawaniem się bardzo szkodliwego cynku w instalacji wody do picia (atest DVGW Niemcy ).
 • System Uponor MLC  produkowany jest w 100% w naszych fabrykach w Niemczech pod najwyższym reżimem jakościowym, w związku z tym system posiada wiele atestów dopuszczających do stosowania w większości krajów europejskich, jak również na świecie.

Działanie

 • System Uponor MLC poddawany jest modyfikacjom zarówno w zakresie rur, jak i złączek systemowych . W ostatnich latach firma Uponor wprowadziła na rynek nową rewolucyjną rurę produkowaną w technologii SACP (rura z bezszwową warstwą aluminiową): Uni Pipe PLUS. Jest to pierwsza i jedyna na skalę światową wielowarstwowa bezszwowa rura tworzywowa. Dzięki opracowaniu jednolitej warstwy aluminium rura Uni Pipe PLUS daje większe możliwości montażu łącząc zalety rur metalowych i tworzywowych w jedno przyszłościowe rozwiązanie.
 • Wyeliminowanie procesu zgrzewania aluminium powoduje, że rury Uni Pipe PLUS są wyjątkowo odporne na ciśnienie, nie tracąc przy tym swojej elastyczności. Wpływa to pozytywnie na wszelkie aspekty związane z układaniem rur – łatwość i szybkość montażu oraz redukcję kosztów.

Główny odbiorca produktu

 • Głównym odbiorcą systemu są firmy instalacyjne wykorzystujące rozwiązanie Uponor MLC w systemach ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego oraz technikach instalacyjnych, zarówno w przypadku projektów mieszkalnych, jak i przemysłowych. Wielość dostępnych wymiarów i zastosowania pozwalają modułowym systemom Uponor dopasowywać się do skomplikowanych sieci - od domów jednorodzinnych po wielopiętrowe wieżowce - zarówno w przypadku nowych, jak i remontowanych budynków. Wszystko z jednej ręki, pasujące do siebie. Praktyczne i długotrwałe komponenty systemu w połączeniu z doświadczeniem, kompetentnym doradztwem i zaangażowaniem pracowników Uponor gwarantują pewność pracy.

Produkt Roku

 • Jeden z najlepiej rozpoznawalnych produktów Uponor na rynku polskim. Szczególnie ceniony przez  klientów za kompletność i szeroki zakres stosowania. Produkt, który sprawdził się na wielu rynkach europejskich, a szeroka dostępność i łatwość montażu produktu powoduje, że jest to rozwiązanie najczęściej wybierane przez klientów.


Uponor jest liderem rynku w zakresie systemów ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego oraz instalacji wody, a jednym z naszych najważniejszych celów jest wspieranie innowacyjnych rozwiązań poprawiających jakość życia ludzi na co dzień korzystających z oferowanych przez firmę produktów.

Kluczem do sukcesu jest ścisła współpraca z instalatorami, dlatego firma wspiera swoich partnerów, oferując wiedzę techniczną oraz wysokiej jakości produkty, takie jak system Uponor MLC.

Pragnieniem firmy jest, aby dla instalatorów, którzy jej zaufali współpraca z Uponor była czystą przyjemnością, dlatego jest z nimi na wszystkich etapach realizacji instalacji: od wsparcia projektowego przez koordynację logistyki do instalacji i oddania jej do użytku.Uponor to spółka notowana na giełdzie z siedzibą w Vantaa w Finlandii działająca od  stu lat.

Firma Uponor jest czołowym globalnym dostawcą systemów i rozwiązań z zakresu dostarczania bezpiecznej wody pitnej, energooszczędnych systemów ogrzewania i chłodzenia oraz niezawodnych rozwiązań infrastrukturalnych. Firma działa na wielu rynkach w sektorze budowlanym — od budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego po przemysł i inżynierię lądową.

Produkty Uponor są dostępne dla klientów w ponad 100 krajach. Zapewniają one bezpieczną pod względem higieny wodę pitną, a także energooszczędne ogrzewanie i chłodzenie. Firma dąży do zrównoważonego rozwoju, a jej celem jest sprawienie, aby życie ludzi było przyjemniejsze.