Uponor

Firma Przyjazna Instalatorom

Kandydat do nagrody w kategorii
Firma Przyjazna Instalatorom

Firma Uponor jest czołowym globalnym dostawcą systemów i rozwiązań z zakresu dostarczania bezpiecznej wody pitnej, energooszczędnych systemów ogrzewania i chłodzenia oraz niezawodnych rozwiązań infrastrukturalnych. 

Firma Przyjazna Instalatorom - Uponor

W firmie Uponor potrzeby klienta zaspokajane są na najwyższym poziomie.

Profesjonalne wsparcie – dokładnie tam gdzie i kiedy jest potrzebne!

 • Do dyspozycji partnerów firmy pozostają wszyscy pracownicy w regionach (20 osobowy zespół ludzi) – każde województwo ma swoich opiekunów z działu handlowego oraz technicznego.
 • Oferty są przygotowywane na bieżąco, a odpowiedzi na pytania udzielane od ręki.
 • Produkty oraz potrzebny do instalacji systemu sprzęt udostępniany jest instalatorom terminowo. 
 • Dział Obsługi Klienta udziela kompleksowego wsparcia przy składaniu i obsłudze zamówień, również tych dedykowanych na konkretne inwestycje. 

Usługi on-line – zawsze pod ręką

 • Na stronie internetowej Uponor dostępna jest obszerna baza wiedzy zawierająca informacje techniczne, linki do filmów instruktażowych dostępnych na kanale YouTube oraz broszury , katalogi i narzędzia do samodzielnej kalkulacji. 
 • Wyszukiwarka firm instalacyjnych zamieszczona na www.uponor.pl pozwala w łatwy sposób klientom końcowym odnaleźć kontakt do wykonawców pracujących z systemami Uponor.

Szkolenia

 • Uponor przeprowadza regularne szkolenia dla instalatorów na terenie całego kraju.
 • Zakres szkoleń oraz miejsce ich przeprowadzenia jest w pełni dostosowane do potrzeb partnerów. W Błoniu (pod Warszawą) Uponor posiada salkę szkoleniową, gdzie wyeksponowane są różne systemy i gdzie można poćwiczy różne metody instalacji poszczególnych produktów. Dodatkowo w regionach na życzenie partnerów organizowane są prezentacje i treningi umiejętności w punktach dystrybucyjnych, a nawet na budowach.
 • Wszystkie szkolenia przeprowadzane są nieodpłatnie.
 • Uczestnicy szkoleń otrzymują certyfikat poświadczające zdobytą wiedzę.

Partnerstwo

 • Uponor to partner godny zaufania, kierujący się w biznesie przejrzystymi zasadami współpracy.
 • Uponor&More– program lojalnościowy dla instalatorów umożliwia zarejestrowanym uczestnikom zbieranie punktów już przy pierwszym zakupie określonych produktów Uponor. Zebrane punkty można następnie wymieniać na fantastyczne nagrody.
 • Dział techniczny zapewniający wsparcie projektowe lub doradcze to zespół wysoce wykwalifikowanych specjalistów dostępnych pod telefonem. Ich wiedza i zaangażowanie sprawiają, że potrafią znaleźć rozwiązanie w każdej, nawet skomplikowanej, sytuacji. Codzienne, kompleksowe wsparcie otrzymują od Uponor instalatorzy realizujący zarówno duże inwestycje takie jak osiedla czy hotele, jak również te mniejsze np. domy jednorodzinne.

 


Uponor jest liderem rynku w dziedzinie ogrzewania i chłodzenia oraz instalacji wody użytkowej, a jednym z najważniejszych celów jest wspieranie innowacyjnych rozwiązań poprawiających jakość życia ludzi na co dzień korzystających z produktów.

Kluczem do sukcesu firmy jest ścisła współpraca z instalatorami, dlatego wspiera swoich partnerów, oferując wiedzę techniczną oraz usługi takie jak: działania marketingowe, szkolenia czy udostępnienie aplikacji mobilnych ułatwiających pracę w terenie.

Firma pragnie, aby dla instalatorów, którzy jej zaufali współpraca z Uponor była czystą przyjemnością, dlatego jest z nimi na wszystkich etapach realizacji instalacji: od wsparcia projektowego przez koordynację logistyki do instalacji i oddania jej do użytku.

PPPI: Gdybyśmy chcieli poznać bliżej firmę Uponor, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Uponor: Firma Uponor charakteryzuje się szerokim wsparciem jakie oferuje swoim partnerom biznesowym. Współpracujący z nami instalatorzy mogą liczyć na pomoc na każdym z etapów realizacji danej inwestycji niezależnie od jej wielkości. Jakość, innowacyjność, energooszczędność, profesjonalizm, elastyczność, kompleksowość to tylko kilka z zalet naszych systemów, na które warto zwrócić uwagę myśląc o niezawodnych instalacjach. Uponor to firma godna zaufania i warta polecenia nawet w przypadku realizacji niestandardowych projektów, wymagających fachowej wiedzy i dyspozycyjności od zaangażowanych w nią osób. 


PPPI: Firma przyjazna klientom / instalatorom to już trend, od którego nie ma odwrotu nie tylko na polskim rynku. Jakie są, Państwa zdaniem, kluczowe działania budujące wizerunek firmy przyjaznej klientom?


Uponor: My w Uponor rozumiemy, że jedynie bliska współpraca z instalatorami gwarantuje osiąganie najlepszych efektów, dlatego jako Firma inwestujemy w zespół złożony ze specjalistów, ludzi pełnych energii nastawionych na niesienie wsparcia dokładnie tam, gdzie i kiedy jest ono w danej chwili potrzebne. W każdym regionie Polski zapewniany wsparcie techniczne i pełną obsługę handlową na miejscu. Organizujemy szkolenia dopasowane do potrzeb naszych partnerów. Często towarzyszymy instalatorom podczas montażu. Dodatkowo zatrudniamy w biurze i magazynie osoby zapewniające profesjonalną obsługę zamówień.

Naszym instalatorom zapewniamy dostęp do potrzebnych narzędzi, wiedzy technicznej, udostępniamy kontakt do nich na naszej stronie internetowej, aby w ten sposób promować ich usługi.

Od zeszłego roku nasi klienci mogą korzystać z przywilejów wynikających z uczestnictwa w programie lojalnościowym Uponor & More. Program ten powstał z myślą o instalatorach współpracujących z Uponor długofalowo – daje możliwość zbierania punktów uPoint i wymieniania ich na fantastyczne nagrody: wśród nich można znaleźć luksusowe kosmetyki, profesjonalny sprzęt do warsztatu czy biura, wyjątkowe akcesoria do kuchni czy ogrodu. 


PPPI: A jakie są doświadczenia Uponor wynikające ze współpracy z instalatorami? Na czym konkretnie ona polega?


Uponor: Współpraca to dla nas klucz do sukcesu. Jesteśmy otwarci na sugestie ze strony instalatorów, chcemy spełniać ich oczekiwania i wspólnie budować przyszłość. Dlatego inwestujemy we wsparcie techniczne, opiekę handlową czy narzędzia do pracy w terenie. Nigdy nie pozostawiamy naszych klientów samym sobie, ponieważ razem jesteśmy w stanie przezwyciężyć przeciwności.  Nasze motto to: Connect, Buid, Inspire i to właśnie pragniemy osiągać na co dzień: pragniemy Łączyć, Budować i Inspirować wszystkich, którzy z nami współpracują. 


PPPI: W jaki sposób instalator może skorzystać z Państwa szkoleń? Gdzie się trzeba zgłosić? Z kim skontaktować?


Uponor: Aby skorzystać z naszych szkoleń wystarczy skotaktować się z naszym przedstawicielem w danym regionie – to oni są odpowiedzialni za organizację szkoleń oraz ich tematykę. Szkolenia możemy przeprowadzić na miejsu u instalatora lub zaproponować trening w specjalnie przygotowanje do tego sali w Błoniu, gdzie znajduje się również magazyn Uponor w Polsce. 


PPPI: Co Uponor bierze pod uwagę, przygotowując swoją ofertę dla instalatorów?


Uponor: Jakość, łatwość montażu, różnorodność i wydajność – to najważnejsze elementy doboru portfolio. Uponor to tysiące produktów od prostych złączek po zaawansowane systemy sterowania temperaturą w pomieszczenaich. Nasza oferta to oferta składająca się z najpopularniejszych elemetów instalacji po skomplikowane rozwiązania produkowane na konkretne indywidulane zamówienie – np. Uponor Combi Port czy Aqua Port. 


PPPI: A w jaki sposób zdobywają Państwo wiedzę o potrzebach, oczekiwaniach swoich klientów?


Uponor: Przede wszystkim słuchamy naszych partnerów biznesowych – to oni są dla nas inspiracją. Bezpośredni kontakt z instalatorem, to ważny element naszej pracy i doskonały sposób na budowanie pozytywnej współpracy. 


PPPI: Czy są jakieś działania, do których trudno namówić fachowców branży instalacyjnej?


Uponor: Staramy się mówić do naszych klientów językiem korzyści – nie namawiamy, informujemy o zaletach, pokazujemy benefity. W naszych działaniach kierujemy się przede wszystkim uczciwym podejściem, dlatego instalatorzy tak chętnie współpracują z Uponor. 


PPPI: Warto wspomnieć, że firma na swojej stronie internetowej udostępnia bazę wiedzy przygotowaną dla instalatorów. Jakie materiały mogą szczególnie zainteresować profesjonalistów?


Uponor: Zgadza się, na naszej stronie udostępniamy szereg dokumentów zarówno tych specjalistycznych, czysto technicznych jak i materiały typowo promocyjne, które mogą pomóc w wyjaśnieniu zasad działania poszczególnych systemów Uponor odbiorcom końcowym. Dużym zainteresowaniem cieszą się również filmy instruktażowe i wizerunkowe publikowane na naszym kanale YouTube. 


PPPI: Wraz z początkiem roku pojawiają się nowe szanse, możliwości, wyzwania… Jakie są Państwa plany na 2019 rok?


Uponor: 2019 rok to rok nowości. Czeka nas wprowadzenie złączek nowej generacji, czyli: S-Press Plus oraz rozwinięcie automatyki: Smatrix Puls. Dla instalatorów współpracujących z nami to również szansa na skorzystanie z włączenia najpopularniejszych produktów z naszego portfolio do programu lojalnościowego Uponor & More. Chcemy rozwijać współpracę z nowymi instalatorami oferując im szereg szkoleń i narzędzia umożliwiające rozwój ich działalności. 


PPPI: Udział w plebiscycie to doskonała okazja, by zaprezentować firmę, jej działalność, produkty szerokiemu gronu odbiorców, ale też zadanie, aby przekonać głosujących do oddania właśnie swego głosu na Państwa markę. Dlaczego warto oddać  swój głos na Uponor?


Uponor: Nasze działania mówią same za siebie – wspieramy, doradzamy i stale staramy się ulepszać dla naszych partnerów, jest to zapisane w naszym DNA. W Uponor pragniemy się rozwijać nie kosztem, lecz ramie w ramię z naszymi klientami, co przekłada się na sposób działania, tak ceniony przez tych, którzy nam zaufali. 


Dziękujemy za rozmowę.


Uponor to spółka notowana na giełdzie z siedzibą w Vantaa w Finlandii działająca od  stu lat.

 Firma Uponor jest czołowym globalnym dostawcą systemów i rozwiązań z zakresu dostarczania bezpiecznej wody pitnej, energooszczędnych systemów ogrzewania i chłodzenia oraz niezawodnych rozwiązań infrastrukturalnych. Firma działa na wielu rynkach w sektorze budowlanym — od budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego po przemysł i inżynierię lądową.

Produkty Uponor są dostępne dla klientów w ponad 100 krajach. Zapewniają one bezpieczną pod względem higieny wodę pitną, a także energooszczędne ogrzewanie i chłodzenie. Firma dąży do zrównoważonego rozwoju, a jej celem jest sprawienie, aby życie ludzi było przyjemniejsze.