Wilo Polska

Firma Przyjazna Instalatorom

Kandydat do nagrody w kategorii
Firma Przyjazna Instalatorom

Firma Wilo Polska - producent pomp i systemów pompowych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych i sanitarnych.

Firma Przyjazna Instalatorom - Wilo Polska 

* Współpraca z instalatorami

Po 20 latach obecności na rynku klienci docenili uczciwe i przyjazne partnerstwo w biznesie. Jak wynika z przeprowadzonego wśród klientów badania satysfakcji z obsługi zamówień, 93% naszych klientów poleciłoby współpracę z Wilo znajomym fachowcom z branży! Kolejna firma produkująca pompy otrzymała 75% wskazań w tym obszarze. Badanie przeprowadził w 2014 roku Instytut Badania Rynku Milward Brown na zlecenie Wilo Polska.

Wilo od lat prężnie rozwija obszar działań szkoleniowych adresowanych do instalatorów, wierząc że wymiana doświadczeń to klucz do udanej współpracy. Od 2011 jest organizatorem cyklu szkoleń "Wilo Tour Professional" - ogólnopolskich szkoleń dedykowanych instalatorom odbywających się w wielu miastach w Polsce.

Ponadto firma zaprasza zainteresowanych na szkolenia do swojej siedziby w Lesznowoli, gdzie w specjalnie przygotowanym centrum szkoleniowym wyposażonym w salę do zajęć praktycznych oraz stacje prób wody czystej i wody brudnej uczestnicy mogą praktykować swoje umiejętności oraz poszerzać wiedzę.

Wilo udostępnia również do nauki kanał Wilo Polska na YouTube, w którym zgromadzono mnóstwo przydatnych informacji w formie poradników czy filmów instruktażowych.

Produktem ułatwiającym pracę instalatorów jest aplikacja Doradca Wilo. Wystarczy zainstalować ją w telefonie komórkowym, by świat pomp był dostępny w jednym miejscu.

* Założenia polityki handlowej

Instalatorzy mają możliwość zakupienia pomp Wilo we wszystkich dobrych hurtowniach handlowych. Także produkty cieszące się popularnością dostępne są "od ręki". 

Wilo zajmuje się serwisem pomp różnych producentów. Jednocześnie z każdego zlecenia serwisowego w ramach akcji "Pomaganie przez serwisowanie" przeznacza 5 zł na wsparcie zespołu muzycznego "Remont pomp"z Gdańska.

Serwis Wilo pracuje kompleksowo, skutecznie i szybko, ponieważ:

  •  dysponuje doświadczonymi pracownikami serwisowymi
  •  posiada 33 punkty serwisowe
  •  przeprowadza ponad 5000 diagnoz rocznie pomp wszystkich producentów
  •  oferuje łatwy dostęp do oryginalnych części zamiennych
  •  jest posiadaczem systemu zarządzania jakością ISO 9001:2008

W swojej działalności podejmuje również działania proekologiczne, wpisujące się w dwa trendy: oszczędność energii elektrycznej oraz walka z ograniczonymi zasobami wody pitnej na świecie. 

W ramach akcji "Prezent dla Ziemi" wspólnie z Fundacją "Nasza Ziemia" posadziło dziesiątki tysięcy drzew w całej Polsce.


Wynikające z regularnie prowadzonych badań zadowolenie klientów na poziomie ponad 94% to dla firmy zarówno powód do dumy, jak i motywacja do dalszej pracy i rozwoju.

  • Wilo angażuje się w komunikację z klientami, by lepiej poznać ich potrzeby oraz dostosować się do rosnącego w profesjonalizm rynku instalacyjnego. Dlatego też zostało partnerem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Firm Instalacyjnych i Serwisowych. 
  • Wilo zależy na wysokiej jakości obsługi. To firma transparentna, wskazywana przez klientów jako wiarygodny i niezawodny partner.

  • To firma pozostająca do dyspozycji każdego instalatora.


Wilo Polska Sp. z o.o. wchodzi w skład Grupy Wilo SE z siedzibą w Dortmundzie, jednego z największych na świecie producentów pomp i systemów pompowych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, sanitarnych i do zastosowań komunalnych, który działa na rynku od 141 lat.      

Firma Wilo Polska Sp. z o.o., będąca synonimem niemieckiej jakości, innowacji i tradycji inżynierskiej potwierdziła swoją pozycję w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce zajmując wielokrotnie wysokie miejsca w różnych rankingach biznesowych. Została doceniona m.in. w rankingu Diamenty Forbesa 2011 oraz 2012, plasując się na najwyższej pozycji wśród firm ze swojej branży.

Dumą Wilo Polska jest nowoczesny obiekt biurowo – magazynowy będący siedzibą firmy w Lesznowli.