Wolf Technika Grzewcza

Firma Przyjazna Instalatorom

Kandydat do nagrody w kategorii
Firma Przyjazna Instalatorom

Wolf Technika Grzewcza to jeden z wiodących dostawców systemów grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych perfekcyjnie dopasowany do klienta

Firma Przyjazna Instalatorom - Wolf Technika Grzewcza 

* Współpraca z instalatorami

Szkolenia są podstawowym narzędziem współpracy między firmą  a instalatorami. Wolf realizuje je w specjalnie wyposażonej w działające urządzenia sali szkoleniowej w Sokołowie, we Wrocławiu oraz wszędzie tam, gdzie zostanie ustalone to z klientem. Szkolenia w największej mierze polegają na praktycznych ćwiczeniach, gdzie instalatorzy mają możliwość poznania urządzeń „od środka”. . Specjalną grupę szkoleń stanowią szkolenia w fabryce Wolf w Mainburgu (Niemcy), gdzie zapraszani są  wybrani partnerzy, instalatorzy i projektanci.

Wolf szkoli z urządzeń: kotłów, pomp ciepła, rekuperacji. Podczas szkoleń można zyskać uprawnienia Autoryzowanego Instalatora, Autoryzowanego Instalatora- Serwis lub Serwisanta Wolf.

W zależności od posiadanych uprawnień instalatorzy zyskują możliwość dodatkowego zarobku, ponieważ za montaż oraz pierwsze uruchomienia urządzeń Wolf wypłacane są od firmy atrakcyjne stawki.

Osobną, dodatkową aktywność stanowi program lojalnościowy, który pozwala wymieniać na nagrody punkty za dokonane zakupy.

Działania handlowe Wolf Technika Grzewcza są realizowane przez Regionalnych Inżynierów Sprzedaży. To oni odpowiadają za pomoc w doborze urządzeń, ofertowanie czy komunikację bezpośrednio z klientem, którym są hurtownie instalacyjne. W przypadku zapytań dotyczących większych inwestycji  czy urządzeń z działu wentylacji oferty trafiają do specjalistów w siedzibie firmy, w Sokołowie (koło Warszawy). Tutaj też można uzyskać wsparcie projektowe dla konkretnych inwestycji. Jednocześnie zadaniem  Inżynierów Sprzedaży jest też wsparcie Instalatorów na terenie całej Polski.

* Założenia polityki handlowej 

Podstawowym założeniem polityki handlowej Wolf jest 3 stopniowy system sprzedaży: Wolf – dystrybucja (grupy zakupowe / hurtownie) – instalator / klient końcowy.

Firmowy wyróżnik to transparentna i spójna polityka sprzedażowa. Produkty Wolf nie występują  w Internecie ani w sieciach DIY. Firma kieruje się hasłem: eksperci – ekspertom. Jako ekspert w produkcji urządzeń grzewczych i wentylacyjnych dostarcza wysokiej jakości urządzenia ekspertom w dziedzinie instalacji i montażu tych urządzeń, czyli instalatorom. Wolf ma świadomość, że to od ich pracy zależy finalnie wizerunek marki.

Dbałość o jasną politykę cenową, rabatową, i bonusową czyni z firmy przyjaznego partnera we współpracy z instalatorami.

Większość  standardów firmowych jest wynikiem wymagań, które dla całej grupy Wolf na świecie kreuje centrala firmy w Niemczech. 

Nad współpracą z  partnerami czuwa Dział Obsługi Klienta, który dba, również o logistykę. Zamówienia składane do południa realizowane są najczęściej jeszcze tego samego dnia.

Wolf Technika Grzewcza umożliwia również wsparcie serwisowe. Najprostszą metodą jest kontakt z wybranym serwisem urządzeń Wolf z szerokiej sieci serwisantów dostępnej na stronie internetowej. Serwisanci są obligowani do ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji i by świadczyć usługi serwisowe urządzeń Wolf muszą systematycznie odnawiać swoje uprawnienia. Jakość ich pracy wspierana jest także specjalną aplikacją serwisową Wolf Serwis App, która umożliwia szybkie zamawianie niezbędnych do przeglądów lub napraw elementów.
Drugą możliwością kontaktu z serwisem jest Dział Techniczny Wolf, który na co dzień wspiera działania serwisantów.

Systemy Wolf posiadają standardowo 5-letnią gwarancję, bez żadnych ukrytych dopłat za przedłużenie.


Wolf pozwala Instalatorowi zarobić więcej :
 

 • płatność za montaż i za pierwsze uruchomienie - rozliczanie fakturą 
 • zero sprzedaży przez Internet
 • ułożona, przejrzysta spójna współpraca z Dystrybucją
 • liczne promocje pozwalające na dodatkowy dochód Instalatorowi
 • program lojalnościowy WOLF- majster jako dodatkowe źródło "dochodu"

Wolf nie generuje kłopotów:


 • wysoka jakość produktów
 • zarobek na corocznych przeglądach produktów Wolf zamontowanych przez Instalatora
 • produkt niemiecki

Wolf edukuje:


 • bogaty program szkoleniowy, w dużej części oparty na praktycznych ćwiczeniach
 • elastyczność w organizowaniu szkoleń (czas, miejsce, tematyka)
 • przyczepa produktowa - dojazd do Instalatora, by zaprezentować urządzenia
 • wyjazdy do fabryki w Mainburgu połączone z atrakcjami na miejscu


Centrala firmy Wolf Technika Grzewcza, należącej do Grupy Wolf, znajduje się w Mainburgu w Niemczech. Z 9 spółkami zależnymi i 60 partnerami sprzedażowymi na całym świecie działa na arenie międzynarodowej, w tym również w Polsce.

Od powstania Wolf konsekwentnie rozbudowuje swoją ofertę i tym samym nie tylko reaguje na nowe wymagania, ale i stale udoskonala istniejące technologie. Mottem firmy są słowa: „perfekcyjnie dopasowana do Ciebie”, co ma oddawać uwzględnienie indywidualnych wymagań pomieszczeń, jak i ludzi w nich pracujących czy przebywających.  

Jako dostawca systemowy oferuje kompatybilne systemy w obszarach ogrzewania, energii solarnej, klimatyzacji i wentylacji, które spełniają wymagania przestrzenne, począwszy od domów jednorodzinnych i wielorodzinnych po biurowce i obiekty przemysłowe. 

Produkcji urządzeń grzewczych przyświeca cel, by były one innowacyjne, łatwe w obsłudze i niezawodne.