VALVEX S.A.

Zawory kulowe do gazu ORION

Kandydat do nagrody w kategorii
Produkt Roku

VALVEX S.A. jest jednym z wiodących producentów armatury do instalacji wodnych, gazowych, centralnego ogrzewania oraz baterii łazienkowych i baterii kuchennych. Marka uchodzi za synonim jakości, niezawodności i oryginalnego wzornictwa. 

Produkt Roku - Zawory kulowe ORION

Zawory ORION dedykowane są instalatorom i deweloperom.

Produkt przygotowany jest do zastosowania w instalacjach gazowych w budynkach. 

Zawory ORION spełniają europejskie normy wytrzymałości. Posiadają Znak budowlany B, nadawany przez Instytut Nafty i Gazu, co oznacza, że jest to produkt: 

 • bezpieczny w użytkowaniu 
 • przyjazny środowisku naturalnemu
 • nowoczesny
 • wzbudzający zaufanie klientów 

Zawory ORION wyróżniają się na tle konkurencyjnych firm, ponieważ mogą być poddane warunkom ciśnieniowym nawet do 20 barów (MOP 5-20) oraz warunkom temperaturowym od - 40 do + 60 stopni Celsjusza (klasa T3). Dla porównania zawory konkurencji pracują w niższych warunkach ciśnieniowych (tylko do 5 barów) oraz węższych zakresach temperatur  (od -20 do +60 stopni Celsjusza - klasa T2). Parametry pracy zaworów VALVEX są potwierdzone certyfikowanymi badaniami przeprowadzonymi przez Instytut Techniki Budowlanej, poprzedzone szeregiem testów w laboratorium własnym VALVEX. 

Zawory kulowe do gazu ORION pod względem wizualnym są masywniejsze niż pozostałe zawory na rynku, co potwierdza również ich waga.

Sukces zaworów VALVEX odzwierciedla przede wszystkim współczynnik ich reklamacji, który wynosi zaledwie 0,012%.

Firma udziela 25-letniej gwarancji na produkt i zapewnia profesjonalny serwis 48 h.


Oddaj na nas swój głos, ponieważ zawory do gazu ORION to przede wszystkim bezpieczeństwo i jakość, potwierdzone przez certyfikat Znak budowlany B.

Wyróżniają się na tle konkurencji, ponieważ mogą być poddane wysokim warunkom ciśnieniowym - nawet do 20 barów (MOP 5-20) oraz warunkom temperaturowym od -40 do +60 stopni Celsjusza (klasa T3).

Zawory ORION to wyroby:

 • bezpieczne w użytkowaniu
 • przyjazne środowisku naturalnemu
 • nowoczesne
 • wzbudzające zaufanie klienta

Początki VALVEX sięgają 1922 roku, kiedy to w Polsce powstała pierwsza fabryka armatury. Otwarcie zakładu produkcyjnego w Jordanowie w 1970 roku otworzyło nowy rozdział w historii firmy. 

Wysokiej jakości produkty dostarczane na rodzimy rynek przyniosły marce popularność oraz pozycję lidera. Zadecydowały o tym również wdrażane nowości - VALVEX jako pierwszy wprowadził na rynek nowatorskie zawory kulowe własnego projektu.

Obecnie VALVEX jest rozpoznawany i doceniany w krajach Unii Europejskiej, krajach Ameryki Północnej i Południowej oraz na Bliskim Wschodzie. 

Niemal 100-letnie doświadczenie w produkcji armatury, własny dział konstrukcyjny i technologiczny, wysoko wykwalifikowana kadra oraz nowoczesny park maszynowy stawiają firmę VALVEX wśród najlepszych w branży. Wdrożone Systemy Zarządzania Jakością ISO 9001 i Środowiskiem ISO 14001 dają gwarancję wytwarzania najwyższej jakości produktów.

VALVEX produkuje kilka tysięcy pozycji asortymentowych. Wśród nich znajdują się między innymi:

 • baterie łazienkowe i kuchenne,
 • armatura do instalacji wodnych,
 • armatura do instalacji gazowych,
 • systemy instalacji centralnego ogrzewania,
 • szeroki asortyment elementów złącznych oraz wężyki przyłączeniowe.

Uważnie wsłuchując się w potrzeby klientów, VALVEX  bezustannie inwestuje w zaplecze technologiczne i projektowe.