VALVEX S.A.

Zestaw mieszający z zaworem trzydrogowym CONTROLMIX i siłownikiem V-MIX ST 10/230

Kandydat do nagrody w kategorii
Debiut Roku

VALVEX S.A. jest jednym z wiodących producentów armatury do instalacji wodnych, gazowych, centralnego ogrzewania oraz baterii łazienkowych i baterii kuchennych. Marka uchodzi za synonim jakości, niezawodności i oryginalnego wzornictwa. 

Debiut Roku - Zestaw mieszający z zaworem trzydrogowym CONTROLMIX i siłownikiem V-MIX ST 10/230.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom instalatorów, firma VALVEX wprowadziła do ofert zestawy mieszające. W ich skład wchodzą:

 •  zawór mieszający trzydrogowy CONTROLMIX, wykonany z wysokiej jakości mosiądzu CW617N
 •  siłownik V-MIX ST10/230.

Zestawy doskonale nadają się do zastosowania:

 • w instalacjach grzewczych ciepłej wody użytkowej,
 • centralnego ogrzewania
 • ogrzewania podłogowego.

Ogrzewanie podłogowe wymaga temperatury zasilania na poziomie 30-35°C, natomiast temperatura czynnika panującego w instalacji, to średnio 70°C, stąd też konieczne jest podmieszanie czynnika grzewczego.

W zaworze trzydrogowym CONTROLMIX zastosowano wkładki poślizgowe PTFE. Rozwiązanie to jest unikalnym pomysłem marki Valvex!

Niewątpliwą zaletą jest bardzo niski moment obrotowy otwarcia zaworu (poniżej 1 Nm) oraz zabezpieczenie przed zakamienieniem. Podkładki umieszczone są między trzpieniem a korpusem, gdzie naniesiony został również smar. Po pewnym czasie pracy zaworu smar zostanie jednak z tych miejsc wypłukany, lecz na swoim miejscu zawsze pozostaną podkładki, w dalszym ciągu pełniąc funkcję ochronną.

Produkt skierowany jest do instalatorów i deweloperów. Odbiorca produktu w łatwy sposób może zautomatyzować pracę instalacji, kupując jeden kompletny zestaw. Tym samym zyskuje gwarancję wysokiej jakości oraz poprawności działania systemu przez długi czas. 

Sterowanie zestawem mieszającym może odbywać się na dwa sposoby:

 •  manualnie
 •  automatycznie.

W przypadku ręcznego sterowania, wystarczy ustawić stopień otwarcia zaworu przy pomocy żebrowanego, antypoślizgowego pokrętła, a dwustronna skala precyzyjnie określi nastawę. Dzięki temu czynnik grzewczy ma stałe podmieszanie.

Sterowanie automatyczne odbywa się natomiast za pomocą siłownika ST 10/230 – sterowanego 3-punktowo. Siłownik V-MIX ST 10/230 posiada pokrętło, skalę do wizualizacji stopnia otwarcia lub zamknięcia zaworu oraz przełącznik, umożliwiający ręczną zmianę położenia wrzeciona zaworu. Fabrycznie wyposażony jest w adapter i metrowy kabel trzyżyłowy 3 x 0,75 mm². Siłownik posiada wysoki moment obrotowy – 10 Nm. Zapewnia to gwarancję płynnego otwarcia i zamknięcia zaworu, nawet po dłuższym okresie nieużytkowania instalacji lub w przypadku dostania się zanieczyszczeń pod „serce” zaworu.

Kompletna oferta zestawów mieszających z zaworami o dymensjach od DN20 do DN50 dostępna jest na rynku od kilku miesięcy i dystrybuowana poprzez sieć hurtową. Poprzez fachowe doradztwo instalatorów, trafia finalnie do klienta ostatecznego. Produkt zapewnia dłuższą żywotność, współpracujących z nim, elementów elektronicznych, jak również pewną pracę w instalacji. Daje gwarancję poprawności działania systemu przez długi czas.

VALVEX udziela 25-letniej gwarancji na zawory trzydrogowe CONTROLMIX oraz 2-letniej na siłowniki V-MIX ST 10/230. Zapewnia także profesjonalny serwis 48 h.

Oddaj na nas swój głos, ponieważ to produkt charakteryzujący się niezawodnością i wysoką jakością.

 • Zawory posiadają innowacyjne rozwiązanie w zaworach mieszających - podkładki poślizgowe oraz wysokiej jakości siłowniki. 
 • Zawór trzydrogowy CONTROLMIX w instalacji pracuje lekko i stabilnie.
 • Siłownik V-MIX ST 10/230 daje gwarancję długiej pracy, a zastosowane materiały charakteryzują się długą żywotnością.

Cały zestaw to kompletne i automatyczne rozwiązanie w instalacjach centralnego ogrzewania.  

Początki VALVEX sięgają 1922 roku, kiedy to w Polsce powstała pierwsza fabryka armatury. Otwarcie zakładu produkcyjnego w Jordanowie w 1970 roku otworzyło nowy rozdział w historii firmy. 

Wysokiej jakości produkty dostarczane na rodzimy rynek przyniosły marce popularność oraz pozycję lidera. Zadecydowały o tym również wdrażane nowości - VALVEX jako pierwszy wprowadził na rynek nowatorskie zawory kulowe własnego projektu.

Obecnie VALVEX jest rozpoznawany i doceniany w krajach Unii Europejskiej, krajach Ameryki Północnej i Południowej oraz na Bliskim Wschodzie.

Niemal 100-letnie doświadczenie w produkcji armatury, własny dział konstrukcyjny i technologiczny, wysoko wykwalifikowana kadra oraz nowoczesny park maszynowy stawiają firmę VALVEX wśród najlepszych w branży. Wdrożone Systemy Zarządzania Jakością ISO 9001 i Środowiskiem ISO 14001 dają gwarancję wytwarzania najwyższej jakości produktów.

VALVEX produkuje kilka tysięcy pozycji asortymentowych. Wśród nich znajdują się między innymi:

 • baterie łazienkowe i kuchenne,
 • armatura do instalacji wodnych,
 • armatura do instalacji gazowych,
 • systemy instalacji centralnego ogrzewania,
 • szeroki asortyment elementów złącznych oraz wężyki przyłączeniowe.

Uważnie wsłuchując się w potrzeby klientów, VALVEX  bezustannie inwestuje w zaplecze technologiczne i projektowe.